Mikrowłókna i zagęszczanie włosów – opinie (Nanogen, Avenis, Minco, Glovis)

gęstsze włosy - zagęszczanie

Czy mikrowłówkna (nanowłókna) zagęszczają włosy?

Kosmetyki z mikrowłóknami, to po prostu, keratyna w formie proszku, która przylega do skóry głowy i do samych włosów. Ponieważ jest to białko, które wchodzi w skład włosów, idealnie dopasowuje się do naturalnego włosa. Wzmacnia kosmyki i chroni je przed negatywnym działaniem czynników zewnętrznych, pogrubiając je i uodparniając na uszkodzenia. Kreatyna w formie włókien w proszku działa elektrostatycznie, powodując doczepianie się włókien keratynowych do pozostałych włosów.

Zagęszczone w ten sposób włosy niczym nie różnią się od tych naturalnych (o ile dobrze dobraliśmy kolor). Poniżej, kilka informacji o kosmetykach z nanowłoknami dostępnymi w Polsce.

Jak działają mikrowłókna na rzadkich włosach

Jak czytamy na stronach dystrybutora, wystarczy delikatnie posypać włosy keratynowymi nanowłóknami i przeczesać, aby uzyskać efekt gęstych, naturalnych włosów. Wygląda to mniej więcej tak, jak gdyby w ciągu minuty wszczepiono w skórę głowy tysiące nowych włosków.

Mikrowłókna są dostępne w wielu preparatach typu Nanogen, Avenis, Minco, Glovis i Toppik. Jest to ten sam składnik i ciężko wywnioskować, na czym polega różnica. My testowaliśmy Nanogen i Minco i w obu przypadkach efekt był dobry, ale z przewagą Nanogenu, który ma większe włókna, które lepiej przylegają również do skóry (nie tylko do włosa). Minco był mniej widoczny na skórze, jakby słabiej do niej przylegał, ale efekt również był dobry.

Jak używać proszku na włosach?

  1. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, najpierw umyj włosy.
  2. Pozwól włosom całkowicie wyschnąć, a jeśli używasz pianki lub innych kosmetyków, zastosuj je teraz, przed nałożeniem nanowłókien.
  3. Przytrzymaj pojemnik pod niewielkim kątem i lekko potrząśnij małymi ilościami nanowłókien równomiernie w obszarze przerzedzania.
  4. Delikatnie rozprowadź włókna za pomocą palców.
  5. Powtarzaj kroki 3 i 4, aż uzyskasz doskonałe pokrycie, możesz również mieszać różne kolory podświetleń lub siwiejących włosów.
  6. Możesz zastosować dodatkowe lakiery poprawiające przyleganie włókien, ale nie jest to konieczne.
kolory włosów paleta
Dobór koloru proszku jest bardzo ważny. Warto poprosić kogoś, kto pomoże w wyborze. (zdjęcie: dermago pl)

Jakie opinie i komentarze klientów?

Jak napisaliśmy powyżej, efekt uzyskany dzięki nanowłóknom jest bardzo dobry, a zdjęcia i filmiki nie są sfałszowane. To faktycznie działa dobrze i jest warte swojej ceny. Zatem opinie i komentarze znalezione w internecie, są jak najbardziej wiarygodne:

“Po 2 minutach miałam zupełnie inną fryzurę i uważam, że to powinien być kosmetyk dostępny w każdym sklepie, dla mnie jest ważniejszy niż lakier, czy żel do włosów.”

“Na zakola niestety się nie nadaje, ale reszta głowy wygląda super. Tego nie da się odróżnić, więc można stosować na co dzień. Moja opinia jest pozytywna i polecam dla każdego”

Gdzie kupić proszek z mikrowłóknami?

Mikrowłókna są na razie dostępne w internecie na stronie dystrybutora dermago.pl. Na stronie dostępnych jest kilka numerów telefonów, bo może akurat potrzebujesz porady. Wysyłka jest mega szybka, więc przyślą Ci włosy, niemalże tuż przed imprezą 😉

Ranking najlepszych produktów z mikrowłóknami!

Jak pisaliśmy powyżej, jest kilka produktów, które dają podobny efekt, ale wyraz “podobny” ma tutaj duże znaczenie, bo grubość włókien i ich przyczepność odgrywają dużą rolę. Zalecamy przetestować różne marki, bo różna grubość włókien pasuje do innych włosów. Bez wątpienia, każda głowa będzie wyglądała znacznie lepiej z jakimkolwiek produktem, niż bez niego.

Poniżej ranking najlepszych mikrowłokien stworzony na podstawie naszych testów i opinii z internetu:

1. Nanogen

nanogen włosy zagęszczanie
Zalety
praktyczne opakowanie
najlepsza przyczepność
Wady
najwyższa cena

2. Avenis

avenis włosy hair
Zalety
mocno trzyma się włosów
Wady
mało opinii

3. Minco

minco nanowłókna
Zalety
bardzo dobra cena
dobrze miesza się z naturalnym
kolorem
Wady
brak dozownika

4. Glovis

glovis mikrowłókna
Zalety
dobra przyczepność
niska cena
Wady
brak

5. Toppik

toppik proszek gęstsze
Zalety
dobra przyczepność
Wady
wysoka cena

Poniżej, filmik przedstawiający prawdziwy efekt działania proszku z nanowłóknami firmy Nanogen. Na pierwszy rzut oka, wygląda to ma pracę zdolnego grafika, a prawda jest dużo bardziej prozaiczna, bo włókna naprawdę tak działają!

Znajdź nas:
Polecane w tej kategorii