Męskie buty do biegania Oberon Gel 10

buty do biegania

Pierwszą częścią ciała, która styka się z podłożem podczas biegania jest pięta, i to właśnie tam producenci butów umieszczają najwięcej systemów amortyzujących. Producenci butów Oberon stworzyli specjalną linię dla stopy neutralnej i supinującej.

Jak sprawdzić rodzaj stopy?

Mając mokrą stopę należy zrobić odcisk na podłodze z ciemnymi kafelkami. Jeżeli mamy pełny odcisk stopy oznacza to, że stopa jest mocno pronująca. Jeżeli odcisk jest bardzo wąski i widać na nim palce, piętę i nie wiele więcej to znaczy, że mamy stopę supinującą. Jeżeli odcisk jest standardowy – mamy stopę neutralną.

stopa pronująca i supinująca

Buty do biegania nie mogą być zwyczajne

Buty marki Oberon przeznaczone są dla biegaczy. Obuwie gwarantuje lepszą stabilizację stopy i większy komfort użytkowania uzyskany dzięki specjalnej wkładce EVA. W butach Oberon Gel 10 została wykorzystana technologia Rearfoot and Forefoot GEL Cushioning System, które zwiększają absorpcję wstrząsów i zabezpieczają stopy przed urazami na każdej powierzchni. Ciekawostką jest, że obuwie to mimo ogromnej wytrzymałości jest równocześnie naprawdę lekkie i przyjemne w noszeniu.


Coś więcej o bieganiu?
Podeszwa środkowa została wykonana z materiału SpEVA, który zapobiega jej pękaniu zachowując jednocześnie odpowiednią sprężystość.

Cechy produktu:
Przeznaczenie: Stopa neutralna i supinująca
Kolory: Asics Blue, Hot Orange, Methyl Blue
Technologia Rearfoot and Forefoot GEL® Cushioning System (większa amortyzacja)
Trwała, gumowa podeszwa AHAR+
SpEVA – sprężystość podeszwy środkowej bez pękania
Californian Slip Lasting – górna część obuwia jest zszyta z wkładką EVA
Producent Asics
Płeć Mężczyzna
Typ obuwia Amortyzacja
Rodzaj stopy Neutralna, Supinująca
Kolor Niebieski
Waga 302g
SKU T5N1N – 4330
Przejdź na stronę sklepu >
Polecane w tej kategorii

Dodaj komentarz