Jak i gdzie kupić Bitcoiny, Ethereum? Kantor i giełda

Bitcoin (czyt. bitkojn) nadal idzie w górę i coraz więcej osób zastanawia się nad zakupem tej kryptowaluty. W jaki sposób można dokonać zakupu, aby wszystko odbyło się szybko i bezpiecznie? Na rodzimym rynku istnieje kilka serwisów, zwanych giełdami bitcoin. Umożliwiają one prosty i bezpieczny zakup bitcoinów, a także ich sprzedaż w momencie osiągnięcia zysku. Oczywiście giełdy posiadają polskie konta bankowe i umożliwiają szybki zakup bitcoinów także dla osób rozpoczynających przygodę z BTC. Zatem zapraszamy do poradnika, w którym pokażemy jak kupić wirtualną walutę. Oczywiście nie musi to być osławiony Bitcoin, a na przykład tańsze waluty, jak Ethereum.

Gdzie najlepiej kupować bitcoiny?

Aktualizacja: 03.12.2017

Bitcoiny można kupić w zależności od preferencji w kantorze, albo na giełdzie. Można to też zrobić w punkcie stacjonarnym. Jest kilka stacjonarnych i godnych zaufania kantorów, gdzie bitcoiny można kupić za gotówkę. W niektórych miejscach w kraju można też znaleźć bitcoinowe bankomaty, te jednak mają ograniczenia ilości kupowanych bitmonet, oraz doliczają dosyć wysoką prowizję. Zakup bitcoinów w kantorze lub w bankomacie cechuje się jednak większą anonimowością.

Najbardziej popularnymi metodami obracania bitcoinami jest skorzystanie z giełdy albo kantoru online. Zdobycie BTC opiera się na dokładnie takich samych zasadach, jak w przypadku kupna akcji.

Bitcoin stał się tak popularny, że w swojej ofercie ma go coraz więcej profesjonalnych kantorów on-line zaś schemat kupowania wirtualnej waluty jest bardzo prosty. Bowiem, deklarujemy, jaką wartość w złotówkach, dolarach, czy euro możemy wydać, a w zamian otrzymamy ofertę wymiany pieniędzy na Bitcoiny. Zazwyczaj kantory dysponują najświeższymi notowaniami kursu, naliczając swoją marżę. Istnieją też kantory typowo nastawione na obrót Bitcoinami i oferują one przelew w realnej walucie w zamian za sprzedaż określonej liczby Bitcoinów. Zasada jest taka sama, jak w przypadku kantorów wymiany walut.

Innym dość powszechnie stosowanym sposobem zdobywania Bitcoinów, jest ogłaszanie się na forach tematycznych. Są tam specjalne działy, gdzie użytkownicy mogą swobodnie ogłaszać chęć sprzedaży bądź kupna określonej liczby monet. Niestety, można tam trafić na oszustów, a administratorzy często nie są w stanie ich wyłapać. Dlatego wciąż najbezpieczniejszym sposobem zdobywania wirtualnej waluty są giełdy BTC.

Czyli jak?

  1. Rejestrujesz się na giełdzie
  2. Przesyłasz skan swojego dowodu oraz rachunku za energię. W tym celu możesz użyć telefonu, którym zrobisz zdjęcia swoich dokumentów i prześlesz je na swój adres email. Wówczas łatwo załadujesz je do panelu giełdy.
  3. Po 1-2 dniach Twoje konto zostanie aktywowane i będziesz mógł zasilić swoje konto gotówką.
  4. Gdy przelane środki zostaną zaksięgowane na giełdzie,  na stronie głównej wybierasz walutę, którą chcesz kupić i klikasz “Szybka transakcja”
  5. Pamiętaj, by nigdy nie inwestować na giełdzie większości swoich oszczędności. Po wykresie poznasz, czy dana waluta ma korzystny (niski) kurs.
  6. Zakupioną walutę przelewasz do elektronicznego portfela np Electrum i tam trzymasz środki. Pieniędzy nigdy nie trzyma się na giełdzie, bo niestety są one regularnie hakowane.
  7. Gdy będziesz chciał sprzedać walutę – ponownie przelewasz ją z portfela na giełdę.

 

To wszystko 😉 Powodzenia !


 

Giełda to dobry pomysł na kupno kryptowalut?

Ta giełda, to rodzimy odpowiednik giełd światowych, gdzie walutą rozliczeniową jest złotówka. Jej przewaga polega na niemal pełnej anonimowości. To tutaj najlepiej kupić Bitcoiny lub inne monety, co jest czynnością szybką i prostą.
Obecnie, w celu weryfikacji użytkowników wprowadzono weryfikację danych, co oznacza, że musimy wysłać zdjęcie naszego dowodu osobistego i jednego dokumentu potwierdzającego zameldowanie (np. rachunek za energię). Przez pierwsze 3 miesiące po rejestracji serwis oferuje niższą prowizję 0,22% od każdej transakcji, dzięki czemu możemy taniej zakupić bitcoin na początku. Po tym czasie prowizja wynosi 0,44%, co czyni ją jedną z najniższych na polskich giełdach.

Panel dostępu do konta giełdowego jest bardzo przejrzysty, a wszystko działa bardzo szybko i intuicyjnie. Po rejestracji i wpisaniu swoich danych otrzymujesz informację o kanale do przelewu. Przelewasz pieniądze na numer konta podany przy Przelew bankowy PLN z tytułem podanym na stronie. Gdy tylko złotówki zostaną zaksięgowane, możesz rozpocząć grę na giełdzie. Podobno w Polsce około 80% handlu kryptowalutą ma miejsce na tej giełdzie. Niedawno giełda zmieniła swój wygląd i jest bardziej intuicyjna. Warto zaznaczyć, że możesz nauczyć się korzystać z tej giełdy na podstawie poradników wideo.

Link do oryginalnej giełdy  >

Kupowanie Bitcoinów – szczegóły

Panel giełdy jest prosty i tylko z pozoru wygląda poważnie ;-)
Panel giełdy jest prosty i tylko z pozoru wygląda poważnie 😉

Polska giełda jest profesjonalną giełdą, dlatego działa 24/24 i na bieżąco aktualizuje kursy Bitcoina. Początkujący inwestor bez problemu odczyta proste wykresy i może na ich podstawie podjąć decyzję zakupową lub sprzedażową. Oczywiście giełda za pośrednictwo pobiera opłaty, które są widoczne w specjalnej zakładce, do której warto zajrzeć. Jeśli dopiero wchodzisz do gry, musisz zaopatrzyć się w monety. W tym celu dajesz zlecenia na zakup interesującej liczby Bitcoinów. Informujesz również innych użytkowników, ile jesteś w stanie zapłacić za jedną monetę. Gdy oferta jest dla kogoś atrakcyjna, otrzymasz tego potwierdzenie. Wówczas podejmujesz decyzję o zakupie. Zanim złożysz zlecenie, musisz przelać na konto giełdy potrzebne do wykonania operacji środki. Aby to zrobić należy przejść do zakładki “portfele” i wybrać interesującą nas walutę. Konto możemy zasilić PLN, USD oraz EUR, a także kryptowalutami. Giełda BitBay na bieżąco analizuje wszystkie transakcje i ich wartość. Na tej podstawie ustalany jest aktualny kurs monety. Jeśli podaż jest większa niż popyt, kurs będzie spadał.

Polska giełda jest znakomitym startem dla osób, które w przyszłości chciałyby inwestować na tradycyjnych giełdach. Przede wszystkim przekonuje duża prostota działania serwisu. Założenie konta trwa kilka chwil. Prawdziwa zabawa i dreszczyk emocji zdecydowanie dłużej.

W historii możemy analizować nasze transakcje
W historii możemy analizować nasze transakcje

Na co uważać podczas kupowania i sprzedawania?

Korzystając ze znanych giełd możemy być spokojni o swoje pieniądze. Giełdy wypłacają bez problemu, dlatego w razie wątpliwości możemy spróbować na początek z niższymi kwotami. Jednak dla bezpieczeństwa poleca się wycofać środki z giełdy po dokonaniu transakcji. Najlepszym miejscem na trzymanie bitcoinów jest własny portfel. Nawet jak giełda bitcoin zniknie z rynku zakupiona waluta pozostanie w naszym posiadaniu. Opcje dodatkowego zabezpieczenia konta można włączyć w zakładce “ustawienia bezpieczeństwa” która znajduje się w menu w prawej górnej stronie ekranu. Można również uaktywnić dodatkowe zabezpieczenia takie jak powiadomienie e-mailowe o logowaniu, albo wypłacie środków.

Znajdź nas:
Polecane w tej kategorii