Berimal – opinie, skład, cena i gdzie kupić? Czy warto?

Berimal to preparat zawierający unikalny składnik aktywny ActiBPF oraz witaminę C. Opinie w sieci są różne, ale klienci zachwalają go głównie za dobry skład, chociaż cena nie należy do najniższych. Poniżej nasza analiza tego suplementu.

Co to jest Berimal?

Berimal to ponoć pierwsza marka na polskim rynku proponująca środki, w składzie których znajduje się unikalny składnik ActiBPF. Jak podaje producent, jest to kompozycja polifenoli z bergamoty ( o niej poniżej). Berimal Forte przeznaczony jest specjalnie dla osób, które chcą zadbać o prawidłowy poziom cholesterolu.

Ponoć składnik ActiBPF zawarty w preparatach Berimal i Berimal Forte jest przebadany naukowo i zawiera 5 wyjątkowych flawonoidów:

 • neoeriocytryny,
 • neohesperydyny,
 • naringiny,
 • melitydyny,
 • brutierydyny.
Najczęściej podkreśla się, że flawonoidy likwidują wolne rodniki, spowalniając procesy starzenia. Są to naturalne, rozpuszczalne w wodzie związki chemiczne, które w roślinach są barwnikami, przeciwutleniaczami oraz pełnią funkcje ochronne. Dostarczone wraz z pożywieniem do ludzkiego organizmu, wykazują wysoką aktywność biologiczną i działają przeciwutleniająco, przeciwzapalnie, przeciwalergicznie oraz przeciwnowotworowo.

 

berimal-cena-opinie

Berimal dostępny jest w dwóch wersjach.

Składniki i zalety Berimalu?

Berimal zawiera wspomnianą kompozycję polifenoli z bergamoty. Bergamota (Citrus bergamia Risso & Poit.) to roślina uprawiana na południu Włoch. To prawdziwa skarbnica witaminy A ,C oraz witamin z grupy B, a także sodu, potasu i wapnia. Jak podaje producent Berimal ma własności przeciwutleniające, pomaga w przeziębieniach oraz stanach zapalnych skóry, ponieważ przyspiesza gojenie się ran.

Z kolei, jak podaje Wikipedia skondensowany ekstrakt soku z bergamoty w postaci BPF wykazuje korzyści dla zdrowia:

 • redukcję cholesterolu LDL;
 • obniżenie poziomu trójglicerydów;
 • zmniejszenie fotostarzenia skóry;
 • ma korzystny wpływ na śródbłonek naczyniowy u chorych z zaburzeniem gospodarki lipidowej i węglowodanowej;
 • obniża stężenie cukru we krwi;
 • wspomaga leczenie zaburzeń erekcji w przebiegu cukrzycy typu 2.

Opinie o cholesterolu i Berimalu?

Każdy już wie, że aktywność fizyczna pomaga utrzymać serce w zdrowiu. Opinie lekarzy są jednoznaczne, że suplementy wspomagają leczenie, ale nie leczą, więc wiele zależy od samego pacjenta. Bowiem, prawidłowy poziom cholesterolu należy do najważniejszych czynników wpływających na długość i jakość życia. Niestety w problem z cholesterolem ma aż 61% dorosłych rodaków. Nadmiar cholesterolu może odkładać się wewnątrz naczyń krwionośnych. Berimal może poprawić zdrowie, ale musisz zadbać o:

 • 5 zbilansowanych posiłków dziennie;
 • zastąpienie nasyconych kwasów tłuszczowych nienasyconymi;
 • unikanie przetworzonego pożywienia (zawiera szkodliwe tłuszcze trans);
 • 2-3 porcje owoców i warzyw na dobę;
 • optymalna zawartość błonnika (30-45 g błonnika na dobę);
 • ograniczenie spożycia soli poniżej;
 • ograniczenie alkoholu i napojów słodzonych;

Zaletą preparatów Berimal jest ich skład, bo brak w nich zbędnych dodatków, które mogłyby ograniczyć grupę odbiorców. Suplement nie zawiera: cukru, laktozy, alergenów, organizmów modyfikowanych genetycznie, składników odzwierzęcych, dzięki czemu są odpowiednie dla wegan i wegetarian.

Kurkuma na raka
Ranking elektrolitów
Szczepionka na raka?

A co, producent suplementu mówi o sobie?

“W naszym portfolio znajdują się czołowe marki rynku produktów i leków bez recepty w Polsce.
Dbałość o wysoką jakość i skuteczność naszych produktów sprawia, że od lat cieszą się one zaufaniem konsumentów, pacjentów i farmaceutów.”
– USP Zdrowie.

Porównanie Berimal i Berimal Forte:

Berimal (zwykły):
standaryzowaną kompozycję polifenoli z bergamoty Citrus bergamiaRisso, czyli ActiBPF (250 mg w 1 kapsułce),
ekstrakt z czosnku standaryzowany na wysoką zawartość allicyny(200 mg w 1 kapsułce).

Berimal Forte:
Standaryzowana kompozycja polifenoli z bergamoty Citrus bergamiaRisso, czyli ActiBPF (500 mg w 1 kapsułce),
witamina C (50 mg w 1 kapsułce).

Zatem, jak powyżej oba suplementy mają podobny skład jednak Forte ma więcej polifenoli z bergamoty i witaminę C zamiast czosnku.

Berimal i sposób użycia

Producent zaleca 1-2 kapsułki dziennie przed posiłkiem. Kapsułkę należy połknąć i popić wodą. Nie zaleca się wysypywania zawartości kapsułki do pożywienia z uwagi na cierpki i gorzki smak bergamoty. Preparaty produkowane są zgodnie z obowiązującymi normami wytwarzania oraz są poddawane rygorystycznym kontrolom jakości.

Cena i gdzie kupić ten suplement?

Berimal dostępny jest w aptekach stacjonarnych i internetowych. Najniższą cenę suplement uzyskuje w sprzedaży internetowej. Suplement dostępny jest bez recepty i wersja podstawowa kosztuje ok 38 zł, zaś forte 52 zł. Cena może się różnić w zależności od sklepu.

Suplement diety nie może być stosowany jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety.