Urządzenie do badania piersi w domu – opinie, recenzja

Braster, to pierwszy na świecie tester do wczesnego wykrywania patologicznych zmian piersi u kobiet metodą termografii ciepłokrystalicznej. To urządzenie do badania piersi powstało dzięki dofinansowaniu z Programu Innowacyjna Gospodarka i polskim naukowcom z firmy BRASTER Sp. z o.o.

Zestaw ekranów termowizyjnych z ultracienką warstwą kryształów jest uzupełnieniem dla stosowanych obecnie metod diagnostycznych raka piersi, czyli USG i mammografii.Dzięki Brasterowi kobiety będą mogły przeprowadzić szybkie, nieinwazyjne i bezpieczne kontrolne badanie piersi!

Jak działa Braster?

Urządzenie zbudowane jest z trzech matryc z folią termograficzną, która bada rozkładu temperatury w obrębie piersi i wskazuje zmiany, które emitują ciepło. Właśnie takimi zmianami są nowotwory złośliwe, które w trakcie wzrostu tworzą gęstą sieć naczyń krwionośnych odżywiających guz, a przez to emitujących dużo energii cieplnej.
Zarejestrowane obrazy przekazywane są do systemu analitycznego, który je interpretuje i odróżnia obrazy ciepła wyzwalanego przez naczynia krwionośne od ciepła wytwarzanego przez komórki nowotworowe. Wkrótce kobieta otrzymuje informację dotyczącą poprawności badania lub konieczności zgłoszenia się do lekarza w celu skonsultowania zidentyfikowanych zmian. Zatem przez cały proces prowadzi Cię łatwa w obsłudze dedykowana aplikacja zainstalowana na smartfonie lub tablecie.

braster

Urządzenie do badania piersi Braster współpracuje ze smartfonem poprzez bezpłatną aplikację Braster Care, która przeprowadza krok po kroku cały proces badania. Warto zaznaczyć, że z jednego urządzenia może korzystać kilka kobiet, ale każda z nich musi mieć wykupiony abonament na badania. Ceny abonamentów są bardzo przystępne.

Do badania piersi

Jak często badać piersi tym urządzeniem?

USG jest ważnym badaniem profilaktycznym, w związku z czym powinno odbywać się regularnie nawet, gdy nie widać powodów do niepokoju. USG powinno być uzupełnieniem samobadania piersi, wykonywanego co miesiąc, tuż po menstruacji. Badanie piersi jest szczególnie ważne w przypadku kobiet młodych do 40 roku życia, bo w ich piersiach przeważa tkanka gruczołowa. Po 45 roku życia tkanka gruczołowa zaczyna zanikać, a w jej miejscu pojawia się tkanka tłuszczowa. Tę pierwszą lepiej bada się ultrasonografem, drugą natomiast – mammografem. Badanie Brasterem zaleca się wykonywać raz w miesiącu.

Kupując urządzenie otrzymujesz:
1. Urządzenie do samodzielnego, comiesięcznego badania piersi w domu.
2. Prostą aplikację, która przeprowadzi Cię przez badanie i przypomni o następnym.
3. Interpretacje badania oparte o inteligentne, automatyczne algorytmy.
4. Dostęp do wykwalifikowanych specjalistów, którzy odpowiedzą na Twoje pytania i wątpliwości
5. Dostęp do swoich wyników na koncie Braster.

ZALETY URZĄDZENIA BRASTER

★ Badanie wykonasz w domowym zaciszu – wystarczy 15 minut!
★ Badanie jest całkowicie bezbolesne i nieinwazyjne
★ Matryca termograficzna wykrywa nawet najmniejsze zmiany w piersiach
★ Skuteczność produktu jest potwierdzona badaniami klinicznymi
★ Comiesięczne badanie Brasterem jest najlepszym uzupełnieniem badań diagnostycznych typu USG i mammografia

Warto zaznaczyć, że Braster posiada certyfikaty TUV NORD w dziedzinie systemów zarządzania jakością, których główną korzyścią jest poprawa jakości i usług oraz zmniejszenie ryzyka reklamacji.


Czy badanie może zapobiec chorobie?

Regularne badanie piersi sprawi, że szybko dostrzeżesz problem. Większość lekarzy podkreśla, że w przypadku raka piersi kluczowe jest jego wczesne wykrycie. Wówczas istnieje prawie 100 procentowa szansa na wyleczenie. Doskonałym przykładem dla innych mogą być aktorki i celebrytki, które wygrały walkę z nowotworem i nie wstydziły się przyznać do choroby.

Należy pamiętać, że w przypadku raka piersi nieocenione jest samobadanie piersi, a im częściej się badamy, tym lepiej. Znając swoje ciało, jesteśmy w stanie wyczuć najmniejsze zmiany, nawet guz o średnicy do 1 cm. Obecnie medycyna stosuje wiele metod leczenia nowotworu piersi, ale nadal decyzja o wyborze sposobu leczenia zależy od stopnia zaawansowania choroby. Im nowotwór jest bardziej zaawansowany, tym metody leczenia są bardziej inwazyjne i szkodliwe dla pacjentki.

Rozróżnia się dwie podstawowe możliwości leczenia raka piersi: leczenie z zachowaniem piersi oraz leczenie prowadzące do jej utraty. W przypadku zdiagnozowania choroby we wczesnym stadium, decyduje się o leczeniu z zachowaniem piersi. Aby pacjentka została zakwalifikowana do tego rodzaju terapii, musi spełniać kilka warunków: niezbyt duże rozmiary guza, brak przerzutów.

Kwalifikowaniem pacjentki do danej metody leczenia oraz unowocześnianiem istniejących już metod zajmują się lekarze biorący udział w Międzynarodowej Konferencji Onkologicznej. Leczenie wczesnego raka piersi w 1 i 2 stadium I ma na celu miejscowe opanowanie choroby i zniszczenie ewentualnych przerzutów. Najczęściej dokonuje się tego poprzez operacyjne usunięcie guza z odpowiednim marginesem zdrowej tkanki oraz zastosowanie serii naświetlań.

Podczas tzw. leczenia systemowego lekarze określają ryzyko nawrotu choroby. Dlatego w większości przypadków po usunięciu guza pacjentki poddawane są leczeniu uzupełniającemu. Często ma ono formę delikatnej chemioterapii, indywidualnie dostosowanej do pacjentki.[źródła: ciazowy.pl, zwrotnikraka.pl] [/expand]