Krem, żel ze śluzu ślimaka. Zmarszczki, wypryski, przebarwienia

Celltone żel ze śluzu ślimaka

Kremy i żele ze śluzu ślimaka?

Ostatniego czasu wiele się mówi o kremach i żelach ze śluzem ślimaka. Przykładowo Celltone to innowacyjny żel do twarzy z wyciągiem ze śluzu ślimaka. Środek usuwa stare, martwe i zniszczone komórki naskórka i poprawia wchłanianie składników odżywczych. To bezpieczny sposób na pozbycie się potrądzikowych blizn i rozjaśnienie przebarwień. Ze względu na unikalny skład, krem-żel regeneruje skórę i paznokcie, skutecznie je wzmacniając.

Składniki żelu Celltone

Celtone zawiera sześć zasadniczych elementów, które zbawiennie oddziaływują na skórę:

  • alantoina – wytwarzana przez ciało ślimaka, stosowana do wspomagania naprawy i regeneracji komórek. Jest to substancja, która pomaga usunąć przebarwienia i naprawić drobne urazy zachowując zdrowy i naturalny wygląd;
  • kolagen – działa jak regenerator skóry, w wyniku tworzenia się nowych komórek sprawia, że skóra staje się miękka, gładka i młodziej wyglądająca;
  • elastyna – tkanki w nią obfitujące po rozciągnięciu lub ściśnięciu odzyskują swój pierwotny kształt i wielkość.
  • kwas glikolowy – ma bardzo efektywne działanie nawilżające, niewidoczne dla oka działanie złuszczające na powierzchowną warstwę rogową naskórka, oraz wspomaga odnowę i regenerację skóry poprzez pobudzanie aktywności tzw fibroblastów;
  • Białko i witaminy – odżywiają skórę i pomagają uzyskać młodzieńczy wygląd.

Pod wpływem tych wszystkich składników komórki rozrastają się, odbudowując odpowiedni kształt i strukturę skóry!

Śluz ślimaka na zmarszczki, wypryski, przebarwienia?

Od dawna wiadomo, że ślimaki posiadają niebywałą zdolność regeneracji, czyli odbudowywania własnej skorupy oraz ciała. Świat medycyny odkrył tę zdolność na nowo w latach 80. ubiegłego wieku, za sprawą właściciela farmy w Chile, na której hodowano ślimaki. Ponoć praca na farmie była ciężka i wymagająca, bo nie używano żadnych maszyn. Mimo tego dłonie hodowców były miękkie i gładkie, a przecięty przypadkowo naskórek następnego dnia wyglądał jak nowy.

Dlatego ślimaki wzbudziły zainteresowanie dermatologów. Ekstrakt ze śluzu ślimaka jest znany z dobroczynnego wpływu na skórę. Bowiem zawarta w nim alantoina służy do odbudowania komórek, a kwas glikolowy wspiera naturalne procesy złuszczania skóry i absorpcję odmładzającej alantoiny.

Śluz produkowany jest w gruczołach odnóża ślimaka i ma konsystencję żelu. Do jego pozyskania wykorzystuje się ślimaki śródziemnomorskie, które hoduje się na fermach. Są to ślimaki z gatunku Cornu aspersum aspersum – hodowlane, dużo mniejsze od naszego polskiego ślimaka winniczka, mają do 35 mm i ważą do 15 g.

Może nieco nieestetyczny zabieg, ale zbawienny dla skóry. Teraz dzięki kremom ze śluzem, bardziej dostępny i tańszy!

Może nieco nieestetyczny zabieg, ale zbawienny dla skóry. Teraz dzięki kremom ze śluzem, jest bardziej dostępny i tańszy!

Stosowanie żelu-kremu ze śluzem

Żel lub krem ze śluzem ślimaka może być stosowany na dowolnych częściach ciała. Zaleca się regularne stosowanie go na twarz lub dekolt, co pozwala uzyskać młody i promienny wygląd. Blizny i niedoskonałości skóry powinny się zmniejszać, a skóra nabierze zdrowszego wyglądu. Żel idealnie sprawdzi się dla kobiet po ciąży, ponieważ pomaga zmniejszyć nieestetyczne rozstępy na brzuchu lub udach. To również nieinwazyjny sposób na pozbycie się potrądzikowych blizn i rozjaśnienie przebarwień. Produkt regeneruje skórę i paznokcie, skutecznie je wzmacniając.