Comfort Sox – podkolanówki uciskowe na ciężkie nogi

comfort sox
Comfort Sox to specjalistyczne podkolanówki, które łagodzą zmęczenie i opuchnięcie nóg, zapewniając komfortowy wypoczynek. Dzięki zamkowi błyskawicznemu są łatwe w zakładaniu i przywracają prawidłowe krążenie oraz dodają nogom lekkości.

Comfort Sox na ciężkie nogi?

Kiedy przez dłuższy czas stoimy lub siedzimy nieruchomo, pompa mięśniowa nie działa prawidłowo i odpływ krwi żylnej z kończyn dolnych jest znacznie zaburzony. Stopniowo zwiększa się więc jej ciśnienie, co z czasem może spowodować uszkodzenie zastawek i ścian naczyń krwionośnych. Z kolei długotrwały zastój krwi zwiększa przepuszczalność naczyń, w wyniku czego wokół kostek pojawiają się obrzęki.

Comfort Sox zapewniają pełną swobodę poruszania się, a otwarte palce umożliwiają noszenie ich do każdego rodzaju obuwia. Podkolanówki można nosić zarówno w dzień, jak i w nocy podczas snu.

podkolanowki - ciezkie nogi

Comfort Sox łagodzą zmęczenie i opuchnięcie nóg, zapewniając komfortowy wypoczynek

Dbaj o nogi

Najnowsze badania pokazują, że przewlekła niewydolność żylna (PNŻ) częściej dotyczy kobiet niż mężczyzn. Szacuje się, że co trzecia kobieta i co dziesiąty mężczyzna cierpią na tę chorobę. Ponad 60 proc. ankietowanych odczuwa ciężkość i zmęczenie kończyn dolnych, nasilające się po długim staniu i siedzeniu. Co trzeci pytany twierdził, że ma obrzęki w okolicy kostek lub obrzęki podudzi.

Warto pamiętać, że największym sprzymierzeńcem w walce z PNŻ jest ruch, gdyż układ krwionośny jest silnie powiązany z aktywnością fizyczną. Ruch mięśni łydki podczas chodzenia usprawnia odpływ krwi żylnej.

Zmiana stylu życia i nabranie dobrych przyzwyczajeń pozwala przywrócić dobrą formę nogom. Wówczas uczucie ciężkości będą tylko wspomnieniem, co na pewno ułatwi życie. Profilaktyka żylaków jest bardzo ważna, bo dużo łatwiej jest zapobiegać chorobie żylakowej, niż leczyć jej następstwa. Comfort Sox pomagają zapobiegać problemom i łagodzą istniejące już dolegliwości!