Czujnik czadu i tlenku Węgla FIREANGEL CO-9D

czujniki węgla

Nowoczesny czujnik tlenku węgla FIREANGEL CO-9D, to wysokiej klasy urządzenie chroniące przed ryzykiem zatrucia niebezpiecznym czadem. Marka FIREANGEL należy do znanego angielskiego koncerny SPRUE, światowego lidera w produkcji detektorów dymu i tlenku węgla.

Dzięki zintegrowanej baterii litowej, czujnik nie wymaga ładowania, ani wymiany baterii nawet przez cały okres użytkowania. Duży i wyraźny wyświetlacz pozwala na odczyt parametrów czujnika oraz stężenia tlenku węgla w postaci czytelnego wykresu. Z kolei wbudowany termometr pozwala na pomiar temperatury w pomieszczeniu i stały jej odczyt podczas gdy tlenek węgla nie jest wykrywany. FIREANGEL został wyposażony w zaawansowany sensor elektrochemiczny, który pozwala na dokładny pomiar nawet bardzo niskiego stężenia tlenku węgla i jego wykrycia na bardzo wczesnym etapie. Dzięki urządzeniu mamy pewność bezpieczeństwa dzięki głośnej sygnalizacji dźwiękowej oraz sygnalizacji optycznej. Warto wspomnieć o łatwości montażu oraz niewielkim rozmiarze, które powodują, że czujnik idealnie znajduje swoje zastosowanie zarówno w domach mieszkalnych, jak również, na wakacjach, w domkach i przyczepach kempingowych.

Czujnik czadu i tlenku węgla posiada certyfikat potwierdzający zgodność z wymaganiami polskiej normy PN-EN 50291-1:2010 dla domowych detektorów tlenku węgla oraz istotny certyfikat PN-EN50291-2:2010 dopuszczający urządzenie do użytku w pojazdach kempingowych i łodziach.

Cechy produktu:
★ Certyfikat zgodności z normą EN 50291-1:2010, 2:2010
★ Pozytywna Opinia Techniczna CNBOP
★ 7 lat gwarancji
★ Łatwy w montażu na ścianie jak i na suficie
★ Bateria litowa nie wymaga ładowania, ani wymiany
★ Największy na rynku wyświetlacz, prezentacje wyników w formie wykresu
★ Wbudowany termometr pozwala na odczyt temperatury, gdy tlenek węgla nie jest obecny
★ Wykrywanie tlenku węgla już od poziomu 10 ppm
★ Emituje głośny sygnał dźwiękowy o natężeniu 85 dB w promieniu 1 m.
★ Automatyczna funkcja sprawdzania poprawności działania czujnika
★ Funkcja pozwalająca na wyciszenie alarmu
★ Funkcja odczytu zapamiętanych odczytów tlenku węgla
★ Sygnalizacja słabej baterii
★ Sygnalizacja końca okresu użytkowania
★ Atrakcyjna, estetyczna i niewielka obudowa
★ Zakres temperatury pracy już od -10’C