Czy witaminy Solgar są w czymś lepsze? – opinie, komentarze

Jeśli wybraliście się do apteki po Wasze ulubione witaminy, to zapewne napotkaliście już na piękne banery reklamowe produktów Solgar. Być może, farmaceutka wręczyła Wam też sztywną ulotkę z reklamą tej marki.
Bowiem produkty Solgaru wkraczają na polski rynek i zamierzają zostać tu na dłużej. Czy potrzebujemy kolejnych witamin?

Nic w tym nowego, ale po nowemu

Gdy wnikliwiej przebadamy ofertę Solgaru, zauważymy, że nie ma tam nic, czego byśmy nie znali – witaminy, mikro, makro elementy, BCAA itp, co w tym nowego? Jednak diabeł tkwi w szczegółach i okazuje się, że skład przykładowej mieszanki witamin nieco różni się od popularnych marek z korzyścią dla Solgaru. Zobaczcie poniżej.

1. Witaminy popularnej marki dla osób 60 plus mają w składzie 26 substancje i kosztują 36 zł (60 tab.)

Witaminy innej marki mają 26 składników

2. Zaś witaminy 60 + Solgaru mają 29 składników i kosztują również 50 zł za 60 tabletek

 

Skład witamin Solgar

29 składników w Solgar

Wobec powyższego musimy stwierdzić, że Solgar wypadł lepiej o 3 składniki, ale cenę ma znacznie wyższą. Co zatem sprawia, że powinniśmy myśleć o nowej marce, aż tak dobrze, by płacić za nią tak wiele?

Bo Solgar jest lepszy!

Bazując na informacjach z internetu można ustalić, że Solgar wie dużo o witaminach, a może nawet wie więcej niż konkurencja:

“Wytwarzamy witaminy od ponad 70 lat. Nie od 70 minut. Wiemy, że jest ono bezcenne, dlatego wszystkie produkty tworzymy w oparciu o najnowocześniejsze badania naukowe, drobiazgową kontrolę jakości i troskliwą obsługę pacjenta.”

Potem możemy się dowiedzieć, że W firmie Solgar stosuje się specjalną opracowaną metodologię prognozowania, która pomaga mierzyć popyt na ich produkty. Ponadto Solgar wymaga ścisłej specyfikacji surowców od każdego dostawcy, podczas każdej dostawy (nie może być starsza niż 30 dni licząc od daty dostawy)
Specyfikacja musi zawierać wszystkie parametry, a są to między innymi wyniki: analiz mikrobiologicznych, analiz zawartości metali ciężkich i różnego rodzaju zanieczyszczeń, w tym specjalistyczne wyniki analiz uzyskane metodą pozwalającą zidentyfikować surowiec.

Według informacji na ich stronie, technik przyjmujący surowiec od dostawcy postępuje według ścisłych standaryzowanych procedur obejmujących w pierwszej kolejności sprawdzenie czystości ogólnej przestrzeni, w której był przewożony towar, czy panuje tam odpowiednia temperatura, czy zapach jest specyficzny i nie wskazuje źródeł zanieczyszczeń czy rozszczelnień. Po uzyskaniu przez dostawcę surowców akceptacji wstępnej następuje analiza specyfikacji technicznej surowca (porównanie próbek surowca ze standaryzowanymi wzorcami surowca)

Pobieranie próbek dostarczonych surowców odbywa się po szczegółowym sprawdzeniu specyfikacji produktów, zgodności na tym etapie pozwala na umieszczeniu dostarczonych surowców na terenie magazynu kwarantannowego. Próbki pobiera inna osoba niż ta, która przyjęła składnik do magazynu. Przed pobraniem próbek technik sprawdza zgodność dokumentacji z poprzedniego etapu. W Solgarze stosuje się dwa lub trzy etapowy system kontroli. Ponoć pozwala to w 100% uniknąć pomyłek.

Potem czytamy, że wszystkie surowce i składniki, które nie spełniają choćby jednego punktu w specyfikacji przyjęcia surowca i składnika są odsyłane do dostawcy. Wszyscy dostawcy, z którymi współpracuje firma Solgar zdają sobie sprawę z wysokich wymagań firmy.

Kontrola i jeszcze raz kontrola

Czy standardy Solgaru różnią się od tych w innych firmach? Ciężko stwierdzić, bo nikt inny nie chwali się tymi standardami, tak jak oni. Ale niektóre zasługują na pochwałę, jak choćby to, ze produkty Solgaru zachowują pełną potencję do ostatniego dnia daty ważności podanej na szyjce butelki produktu. Zatem mamy tu 100% zgodności składu tabletki czy kapsułki ze składem podanym na etykiecie produktu do końca daty ważności.

Na pochwałę zasługuje też to, że Solgar używa do pakowania swoich produktów wyłącznie szklanych butelek. Bowiem opakowania plastikowe są tańsze jednak nie są w stanie ochronić tak produktów jak butelki szklane. W solgarze używa się butelki ze szkła przeznaczonego do celów farmaceutycznych bezołowiowego i nieporowatego o odpowiedniej grubości. Szkło takie jest bezwonne i szczelne.

witaminy solgaru

Solgar ma sporą ofertę. Szkoda, że nie da się tego “dobra” zmieścić w dwóch tabletkach. A może się da?

Pokarz kotku, co masz w środku!

Jak wykazaliśmy powyżej, normy i technologia produkcji są na wysokim poziomie, ale nadal nie wiemy, w czym te witaminy są lepsze od tych, które kupujemy od lat. Zatem idźmy dalej.

“Na naszych etykietach znajdziesz fakty. Nie bajki.” – to nam się spodobało 😉

I dalej:

“Nasi eksperci doprowadzili sztukę tworzenia witamin, minerałów i ziół do perfekcji, opracowując dawki, które są naprawdę skuteczne. My nie obiecujemy, my pokazujemy fakty. Jesteśmy ich pewni bo spędziliśmy tysiące godzin w laboratorium badając jak nasze produkty zachowują się w opakowaniu od pierwszej sekundy, gdy zostaną próżniowo zapakowane w fabryce, do ostatniej dawki przyjmowanej przez pacjenta. “

To co najbardziej istotne, to fakt, że w Solgarze produkcja czasowo uwalnianych tabletek (powolne uwalnianie) nie została wdrożona. Bowiem powszechnie pociąga za sobą procesy, takie jak gęstsza kompresja, co wymagałoby większej kwasowości układu trawienia do rozłożenia tabletki. Zapewniają oni, że nawet u osób o najsilniejszym procesie trawienia tak wysoce kwaśne środowisko występuje tylko w żołądku, a zatem dalszy rozkład tabletki byłby pohamowywany w momencie dotarcia do bardziej alkalicznego środowiska dwunastnicy po około 2 – 4 godzin! Zwiększa to zagrożenie częściowego rozłożenia tabletki, a co za tym idzie utraty cennych składników odżywczych, które nie zostały jeszcze uwolnione.

Podsumowanie

Nie trzeba specjalistycznej wiedzy, by sprzedawać chipsy. Jednak najlepsze witaminy minerały i zioła, to jednak zupełnie inna historia i dlatego produkty marki Solgar znajdziesz wyłącznie w wyselekcjonowanych aptekach. Marka dokłada wszelkich starań, by opracować naukowo doskonałe produkty. Sądząc po opiniach w zagranicznych forach, udało im się to w innych krajach. Więc dajemy zielone światło, bo zapowiadają się (co najmniej) dobrze.

Zalety i wady suplementów Solgaru:

Zalety Solgaru

Wady

  • wysokie standardy produkcji;
  • szklane opakowania;
  • dopasowanie do różnych odbiorców;
  • bogaty skład;
  • wysoka cena;
  • rozdrobnienie produktów na kilka różnych;

Podany powyżej opis substancji pochodzi z różnych stron internetowych. Redakcja nie ma wykształcenia medycznego. Jeśli jesteś chory, skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą. Efekt używania tego produktu (Solgar) może się różnić w zależności od osoby. Ta strona nie ponosi odpowiedzialności za stosowanie ten substancji lub dostawę. Nie sprzedajemy produktu i nie zbieramy danych użytkowników.