Damskie buty do biegania Asics Gel-Pulse 8

Pierwszą częścią ciała, która styka się z podłożem podczas biegania jest pięta, i to właśnie tam producenci butów umieszczają najwięcej systemów amortyzujących. Producenci butów Asics stworzyli specjalną linię dla stopy neutralnej lub supinującej.

Sprawdzamy rodzaj stopy

Mając mokrą stopę należy zrobić odcisk na podłodze z ciemnymi kafelkami. Jeżeli zobaczymy pełny odcisk stopy oznacza to, że stopa jest mocno pronująca. Jeżeli odcisk jest bardzo wąski i widać na nim palce, piętę i nie wiele więcej to znaczy, że mamy stopę supinującą. Jeżeli odcisk jest standardowy – mamy stopę neutralną.

stopa pronująca i supinująca

Dlaczego buty do biegania są inne?

Buty marki Oberon przeznaczone są dla biegaczy. Obuwie gwarantuje lepszą stabilizację stopy i większy komfort użytkowania uzyskany dzięki specjalnej wkładce EVA. W butach Asics Gel-Pulse 8 została wykorzystana technologia Rearfoot and Forefoot GEL Cushioning System, które zwiększają absorpcję wstrząsów i zabezpieczają stopy przed urazami na każdej powierzchni. Ciekawostką jest, że obuwie to mimo ogromnej wytrzymałości jest równocześnie lekkie i przyjemne w noszeniu.


Coś więcej o bieganiu?

Podeszwa środkowa została wykonana z materiału SpEVA, który zapobiega jej pękaniu zachowując jednocześnie odpowiednią sprężystość. System Guidance Line, znajdujący się w podeszwie, pozwala na korzystniejsze tzw. przetaczanie stopy podczas biegu. Spadek między piętą a przodostopiem wynosi 10 mm. Lekka i przewiewna cholewka, wykończona przy użyciu ograniczonej ilości szwów, zapewnia wysoki komfort podczas biegów.

Zastosowane technologie:

  • GEL system wkładek silikonowych umieszczonych tuż pod piętą i śródstopiem mające na celu amortyzowanie sił działających podczas biegania.
  • Guidance Line to system sprawiający, że cykl przetaczania stopy jest bardziej efektywny, a bieg staje się dużo wydajniejszy, nawet przy dużym zmęczeniu.
  • Guidance Trusstic System jest to najnowszy system stabilizacyjny Asics. Skutecznie ogranicza ilość niepożądanych skrętów stopy.
  • Super SpEVA jeszcze lżejsza i bardziej sprężysta pianka niż klasyczna SpEVA. Podnosi komfort i polepsza amortyzację. Materiał ten poprawia charakterystykę odbicia i obniża ryzyko pęknięcia podeszwy środkowej.
  • Comfortdry, to trójwarstwowa wkładka działająca antybakteryjnie, gwarantująca lepsze dopasowanie do stopy, szybszą regenerację podeszwy, optymalną cyrkulację powietrza.
  • AHAR+, to guma węglowa o zwiększonej odporności na ścieranie.

Asics Gel-Pulse 8 - damskie buty do biegania