Ziemia okrzemkowa – Diatomit oczyszczanie, odchudzanie, opinie

Ziemia okrzemkowa zapewniła sobie popularność dzięki swoim oczyszczającym właściwościom. Nazywana jest też ziemią diatomową lub diatomitem.

Jest naturalnie występującą mineralną skała osadową, składająca się przede wszystkim z pancerzyków okrzemek. Okrzemki, to jednokomórkowe glony, które żyją na ziemi od wielu milionów lat. Ich ściana komórkowa zwana skorupką, zawiera krzemionkę, czyli ditlenek krzemu. Zatem ziemia okrzemkowa jest skamieniałą formą tych właśnie skorupek i jest skałą dość miękką i łatwo kruszy się na biały lub żółtawy proszek. Jednak do celów spożywczych jest specjalnie oczyszczana. O tym ,co robi dla zdrowia poniżej.

Zobacz ceny promocyjne Diatomitu >

Czy ziemia okrzemkowa jest zdrowa?

Widziana pod mikroskopem ziemia okrzemkowa wygląda jak cylindryczne rurki posiadające liczne pory, przez które wchłaniane są mniejsze cząstki. Każdy z porów posiada ujemny ładunek elektryczny, przez co ma zdolność przyciągania cząsteczek o ładunku dodatnim. Dzięki tej budowie ziemia okrzemkowa zawdzięcza swoje cenne właściwości prozdrowotne.

diatomit
W Polsce ziemia okrzemkowa występuje nielicznie, w okolicach Poznania, Łodzi, Augustowa i Birczy. Wydobywana jest między innymi w Jaworniku Ruskim.

Działanie ziemi okrzemkowej. Efekty i korzyści

Ziemia okrzemkowa spożywcza wykazuje właściwości zdrowotne dla człowieka, a stosuje się ją do detoksykacji organizmu i oczyszczenia przewodu pokarmowego z pasożytów i robaków.
Większość osób, które stosują ziemię przyjmuje ok. 1- 2 łyżek dziennie mieszając ją z sokiem lub wodą. Najlepiej zaczynać od małych ilości – na przykład pół łyżeczki przez kilka dni.

Ziemia okrzemkowa, to idealny sposób na wspomaganie oczyszczenia organizmu ze złogów pokarmowych, bakterii (chlamydia, candidyma, e-cola), pasożytów, pestycydów, pozostałości po lekach i metali ciężkich.

Znalazła zastosowanie w oczyszczaniu organizmu ponieważ wspomaga usuwanie szkodliwych pasożytów i bakterii z jelit. Ujemnie naładowane pancerzyki okrzemek przyciągają naładowane dodatnio bakterie, grzyby, pleśnie, pierwotniaki, wirusy, endotoksyny, pestycydy i metabolity leków. Wiąże je i zamyka w cylindrycznej strukturze pancerzyków, które wydalane są następnie z organizmu wraz z kałem. Co najważniejsze, pancerzykowe cylindry są bardzo twarde i mają ostre krawędzie i przechodząc przez jelita usuwają z jego ścian zanieczyszczenia i złogi.

W internecie dowiadujemy się, że ziemia ma dużo więcej prozdrowotnych właściwości:
obniżenie ciśnienia krwi:

 • obniżenie poziomu cholesterolu;
 • krzemionka stymuluje wzrost włosów i zapewnia im piękny połysk;
 • zwiększenie wchłaniania wapnia;
 • wpływa korzystnie na stawy, łagodzi osteoporozę;
 • przyspieszenie gojenia złamań kości (krzemionka jest przekształcana w wapń);
 • przyjmowana rano pomaga ograniczyć apetyt w ciągu dnia;
 • pomaga z problemami i urazami skóry;
 • krzemionka zapobiega próchnicy i chroni zęby;
 • ma działanie bakteriobójcze i przeciwzapalne;
 • zmniejsza zapalenie oskrzeli;
 • zapobiega wielu niepożądanym skutkom ubocznym menopauzy;
 • normalizuję pracę układu moczowego;
 • krzemionka ma działanie hamujące na choroby wieńcowe.

Diatomit – Sposób użycia

Dorośli powinni zacząć od spożywania 1 miarki (3 g) dziennie rozpuszczonej w szklance wody. Stopniowo należy zwiększać dzienną porcję Diatomitu do 5 miarek (15 g). Tempo zwiększania dziennej porcji i docelowa dawka zależy od indywidualnych preferencji. Zazwyczaj zajmuje to od jednego do kliku tygodni, a w tym czasie należy obserwować reakcję swojego organizmu. Jeżeli tempo jest zbyt szybkie lub dawka zbyt duża lub masz grypopodobne objawy, to proces odtruwania zachodzi zbyt szybko i należy zmniejszyć dawkę do 1/2 łyżeczki od herbaty (1,5 g) i zacząć cały proces zwiększania dawki od początku. Należy stosować produkt przez kilka miesięcy (do 6 miesięcy).

Z kolei dla dzieci maksymalna dzienna porcja jest mniejsza o połowę, tj. od 0,5 (1,5 g) do 2,5 miarki (7,5 g) – tak więc kurację można zacząć od 0,5 łyżeczki lub jeszcze mniejszej porcji w zależności od uznania i obserwacji dziecka. Warto mieć na uwadze, że jedna miarka odpowiada 1 płaskiej łyżeczce od herbaty.

Nie należy podawać ziemi okrzemkowej noworodkom i dzieciom do lat 12. Nie zaleca się stosowania produktu przez matki karmiące i kobiety w ciąży.

Każdą dawkę można wymieszać z przyjmowanym pokarmem, a niektórzy preferują wypicie szklanki wody tuż przed zaśnięciem lub rano po przebudzeniu. Należy pamiętać, że jako dodatek do żywności dzienna porcja ziemi nie powinna przekraczać 1% wagowo dziennie przyjmowanego pożywienia. Zatem jedna łyżeczka od herbaty, to 5 gramów i odpowiada 500 gramom dziennego pożywienia, zaś maksymalna ilość 3 łyżeczek od herbaty, to 15 gramów i odpowiada 1500 gramom dziennej porcji pożywienia stałego i płynnego.

Zalecenia dotyczące Diatomitu

Firma Perma-Guard, która produkuje Diatomit, ze swoim ponad 40 letnim doświadczeniem, jest znana ma całym świecie, jako dostawca wysokiej jakości, bardzo czystej ziemi okrzemkowej.

Producent ostrzega, że nie należy dopuszczać do przedostania się ziemi okrzemkowej do oczu. ZO, jako środek wysuszający, może powodować ich suchość, więc należy unikać długotrwałego wdychania dużych stężeń rozpylanej Ziemi Okrzemkowej , gdyż może to doprowadzić do podrażnień układu oddechowego. W takich przypadkach zaleca się założenie maski na twarz szczególnie wtedy, gdy występują problemy z płucami lub układem oddechowym lub astma.

Ziemia okrzemkowa jako dodatek do żywności nie zastępuje zrównoważonego sposobu żywienia i zdrowego stylu życia. Nie należy też przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Produkt jako dodatek do żywności nie zastępuje stawiania diagnozy jakichkolwiek problemów zdrowotnych lub chorób bez konsultacji z lekarzem. W przypadku stosowania leków należy skontaktować się z lekarzem przed rozpoczęciem stosowania ziemi okrzemkowej w celu skonsultowania ewentualnych jej interakcji z zażywanymi lekami.
Przypisy i źródła:  wikipedia.org/wiki/Ziemia_okrzemkowa. perma-guard-europe.com
Zobacz najniższe ceny ziemi okrzemkowej >

Strona ma charakter outletu, w którym prezentowane są produkty sklepów internetowych mających najlepsze opinie i najniższą cenę. Zapraszamy do sklepów partnerskich!

Efekty stosowania suplementu nie są zawsze takie same i mogą się różnić od tych przedstawianych na stronie. Prezentowany środek (diatomit) nie jest lekiem, jest suplementem. W przypadku kłopotów ze zdrowiem, należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą. Informacje o produkcie pochodzą z Wikipedii i strony producenta. Treści zawarte w niniejszym serwisie nie stanowią jakiejkolwiek porady, w tym zdrowotnej ani dietetycznej, a podmiot nie ponosi odpowiedzialności za skutki zastosowania się do treści zawartych w serwisie.
ziemia okrzemkowa - diatomit

Znajdź nas:
error