Elegancki zegarek sportowy z GPS – opinie, recenzja

Suunto Spartan Ultra to wyjątkowo zaawansowany zegarek GPS do wielu dyscyplin z wyraźnym kolorowym ekranem dotykowym, wodoszczelny do głębokości 100 m, z baterią wystarczającą na 26 godzin pracy. Kompas i pomiar wysokości sprawią, że zawsze będziesz na dobrym kursie.

Elegancki zegarek sportowy z GPS w dobrej cenie

80 trybów sportowych oraz parametry właściwe dla każdej z dyscyplin sprawiają, że Spartan Ultra jest najlepszym partnerem treningowym. Jest idealny na wymagające przygody, gdyż posiada baterię zapewniającą do 26 godzin pracy w trybie treningowym.
Teraz będziesz mógł śledzić postępy na podstawie rekordów osobistych i trenować inteligentniej dzięki wskazówkom bazującym na społeczności internetowej. Odkryjesz nowe trasy w serwisie Suunto Movescount za pomocą map ze wskaźnikami popularności i z nawigacją po trasie. Spartan Ultra są wykonywane ręcznie w finlandzkiej fabryce tak, by zapewnić odporność na każde warunki użytkowania.

Wyraźny kolorowy ekran

Zegarek wyposażony jest w najnowocześniejszy kolorowy, dotykowy wyświetlacz z szerokim kątem widzenia, który jest czytelny w terenie, nawet w pełnym słońcu. Zoptymalizowany ekran dotykowy jest odporny na zakłócenia pochodzące z zewnątrz, a w razie potrzeby można go całkowicie zablokować. W czasie ćwiczeń zegarek można obsługiwać przy pomocy trzech przycisków. Szafirowe szkło, pierścień ze stali nierdzewnej oraz wodoszczelność do 100 m sprawiają, że Suunto Spartan Ultra wytrzyma każde wyzwanie i jest gotowy na każdą przygodę.

Nawigacja i kompas

Podczas sportowych zmagań zegarki Suunto Spartan zapewniają wiele funkcji nawigacji po trasie, w tym widok nawigacji i cyfrowy kompas, który asekuruje w nowym terenie. Z kolei dzięki systemowi FusedAlti, zegarek Spartan Ultra podaje precyzyjnie wysokość barometryczną.

Suunto Spartan Ultra

80 dyscyplin sportowych do wyboru

Zegarek ma aż 80 trybów sportowych i jest gotowy do niemalże każdego rodzaju aktywności, od razu po wyjęciu z pudełka. Spartan podaje informacje właściwe dla danej dyscypliny, emitując je na wiele różnych sposobów podczas treningów takich jak bieganie, jazda na rowerze, pływanie, triatlon. Sprawdzi się też podczas innych aktywności, jak na przykład wycieczki górskie i skitouring. Specjalnie zaprojektowane wyświetlacze dla celów sportowych podają dokładne informacje dopasowane do uprawianej dyscypliny. Dla najpopularniejszych dyscyplin, takich jak bieganie, czy jazda na rowerze, dostępne są dedykowane tryby sportowe: biegi interwałowe, biegi z przeszkodami lub na bieżni. Przy bieganiu interwałowym możesz zobaczyć na ekranie z okrążeniami swoje ostatnie czasy interwałów wraz z przeciętnym tętnem.

elegancki zegarek sportowy

Śledzenie postępu

Wgląd w treningi na zegarku oraz na Suunto Movescount pozwala na śledzenie obciążenia treningowego, odpoczynku, regenerację i postępy, a także pomoże zaplanować następne treningi. Zegarek monitoruje aktywność 24 godziny na dobę, zapewniając dzienną i tygodniową analizę historii treningów. Suunto Spartan aktualizują najlepsze wyniki w każdej dyscyplinie, co sprawia, że jest pewnego rodzaju trenerem osobistym. Najlepsze wyniki mogą opierać się na czasie trwania, wysokości bądź mocy pedałowania na rowerze. Przykładowo: najszybszy bieg na 10 km lub najwyższa moc pedałowania przez 15 min. Suunto oferuje cały zestaw narzędzi i analiz, by ułatwić tworzenie planów treningowych i dostarczać dokładne informacje o obciążeniach podczas uprawiania sportu, postępach, odpoczynku i regeneracji.

Aby ocenić rezultaty, można porównać swoje najlepsze wyniki z danego roku lub od początku treningów z wynikami grup odniesienia. Można porównać swój rekord na akwenie otwartym, na dystansie 1900 m i sprawdzić czy jest się w pierwszych 10% grupy odniesienia i o ile trzeba być szybszym, by znaleźć się w pierwszych 5%.
Zegarek dostarcza informacji o tym, jaki typ treningu wybierają inni, na przykład Twoi rówieśnicy, aby osiągać wyznaczone cele. Możesz porównać swoje wyniki z wynikami osób, które mają podobne cele treningowe.

Spartan dokładnie mierzy tempo, prędkość, wysokość, dystans, tętno i kalorie i oraz zapewnia wsparcie w pomiarze mocy biegowej i pedałowania, wraz z informacją o tzw. kadencji.

Udostępnianie danych dla trenera

Dzięki Spartanowi możesz udostępnić swoje wyniki trenerowi, tak aby widział Twoją historię treningów i miał do nich dostęp. Na podstawie otrzymanych informacji trener może udzielać Ci porad online i stworzyć plany treningowe, z których będziesz mógł korzystać jeśli pobierzesz je na swój zegarek.

Dostęp do ciekawych map

Możesz użyć map atrakcyjności w serwisie Suunto Movescount oraz w aplikacji Suunto Movescount App, aby znaleźć najpopularniejsze miejsca do biegania, jazdy, narciarstwa czy pływania. Mapy atrakcyjności pokazują trasy dla ponad 15 dyscyplin sportowych, z których najczęściej korzysta społeczność zgromadzona przez Suunto Movescount na całym świecie, w oparciu o miliony wpisanych aktywności .
Dzięki zegarkowi możesz planować swoje trasy w serwisie Suunto Movescount, korzystając z dokładnych map topograficznych.

Dane techniczne:
Wymiary: 50 x 50 x 17 mm
Waga: 77 g
Rozdzielczość wyświetlacza: 320 x 300
Wodoszczelność: 100 m (zgodnie z ISO 6425)
Zgodność z iPhone, Android
Materiał pierścienia (ramki): Stal nierdzewna
Materiał szkiełka: Kryształ szafirowy
Materiał paska: Silikon
Materiał koperty: Poliamid
Materiał paska: Silikon
Wyróżnione cechy:
★ Czas pracy baterii do 26 godzin w trybie treningowym.
★ Tytanowy (Grade 5) lub stalowy pierścień, szkło szafirowe
★ Wodoszczelność do 100 m
★ Wysokość barometryczna
★ Coaching p2p
★ Kolorowy ekran dotykowy odporny na warunki terenowe
★ GPS/GLONASS, Bluetooth, kompas
★ Nawigacja na trasach z mapami atrakcyjności dla ponad 15 dyscyplin sportowych
★ Ponad 80 dyscyplin sportowych z opcją ścigania lub interwałów
★ Obciążenie treningowe, odpoczynek & regeneracja, pomiary postępów i plany treningowe
★ Najlepsze wyniki w oparciu o odległość, moc pedałowania i wysokość wg. dyscypliny
★ Śledzenie codziennych aktywności pod kątem spalonych kalorii i kroków
★ Konfigurowalne tarcze zegarków