Najlepsze maści i kremy na grzybicę stóp – ranking, opinie i komentarze

fresh fingers PL

Najlepsze maści i kremy na grzybicę stóp

Spośród najlepszych maści i kremów na grzybicę stóp wybraliśmy jednej. Bowiem preparat Fresh Fingers wspomaga leczenie wszystkich rodzajów grzybicy bez względu na stadium rozwoju. Świetnie skomponowany krem wykazuje unikatowe właściwości, które pozwalają mu przenikać nawet przez chropowate warstwy skóry, bowiem szybko rozpuszcza stare warstwy naskórka. Krem może być stosowany w przypadkach agresywnego rozwoju grzyba, a także w codziennych celach profilaktycznych. Producent zapewnia, że kilkadziesiąt testów dowodzi, że nie ma żadnych przeciwwskazań do jego stosowania i nie wywołuje efektów ubocznych.

Najczęstszą przyczyną rozwoju grzybicy stóp jest infekcja grzybami dermatofitowymi, które atakują wszystko, co ma związek z białkiem keratyną, czyli naskórek, paznokcie i włosy. W dodatku nie ma wysokich wymagań, bowiem wystarczy, by było ciepło, wilgotno, może też ciemno i grzybica będzie miała doskonałe warunki do rozwoju.

Główne zalety kremu Fresh Fingers

  • maleje swędzenie;
  • zmniejszenie nadmiernej potliwości stóp;
  • zmniejszenie zainfekowanych obszarów skóry;
  • skóra znów jest miękka i delikatna;
  • wpływa na zmniejszenie łuszczenia się skóry;
  • bezpieczne wspomaganie pozbycia infekcji grzybiczej;
  • wpływa zapobiegawczo na występowanie grzybicy.
krem do stóp

Krem sprawia, że stopy są wolne od chorób grzybicznych, a skóra jest gładka i pachnąca.

Bogaty skład kremu zapewnia o jego skuteczności:

Flotrymazol – organiczny związek chemiczny, pochodna imidazolu, miejscowo działający środek przeciwgrzybiczy. Praktycznie nie wchłania się przez skórę i tylko w niewielkim stopniu wchłania się przez błony śluzowe. Dlatego jest bezpieczny dla zdrowia.
Farnesol – wpływa na zamknięcie gruczołów potowych i zmniejszenie rozwoju bakterii, które sprawiają, że wydzielany pot ma nieprzyjemny zapach. Ma również pewne działanie antyseptyczne oraz zmiękczające skórę, nadając jej lekki kwiatowy zapach na długi czas.
Witamina E – zmiękcza skórę i eliminuje łuszczenie. Ma zdolność neutralizowania wolnych rodników, wbudowuje się w warstwy naskórka i struktury błon komórkowych, chroniąc przed utlenieniem i zniszczeniem warstwy lipidowej naskórka.
Olejek eteryczny – wywołuje komfortowe uczucie chłodzenia i nadaje stopie przyjemny zapach.(źródła opisu składu; Chemia leków, AM Poznań, Poznań 2006, Wikipedia)

Czy ten krem faktycznie jest najlepszy? Jeśli używałeś, proszę napisz do nas o swoich odczuciach. Dzięki!