FulFix na wypadanie włosów – opinie i recenzje

fulfix

Środek FulFix, to w 100% naturalna suplementacja na wypadanie włosów, oparta na ekstraktach ziołowych, połączona z kompleksem aminokwasów oraz wzbogacona dobrze dobranymi witaminami.

Co to jest FulFix?

Mieszanka FulFix została opracowana na bazie ponad 20 lat badań naukowych i jest wartą uwagi terapią, która wpływa na zatrzymanie wypadania włosów, jednocześnie wspierając odrastanie nowych włosów. Jak informuje producent, środek zapobiega również procesowi siwienia oraz wspomaga odzyskać naturalny kolor włosów.

Ziołowe serum jest naszpikowana środkami odżywczymi, skomponowanymi dla odżywienia nawet najbardziej zniszczonych włosów, sprawiając że są będą gładsze, gęstsze i bardziej błyszczące.

testy fulfixa

Producent informuje, że FulFix został wypróbowany i przetestowany w dogłębnych próbach klinicznych, wykazano że stwarza on bezprecedensowe wyniki w leczeniu łysienia i stymulacji porostu włosów.

Jaki skład ma FulFix?

Gotu Kola – zawiera duże ilości substancji chemicznych z grupy pentacyklicznych saponin triterpenowych, które są odpowiedzialne aktywność farmakologiczną. Składnik ten pomaga uspokoić umysł oraz odżywia włosy i skórę głowy. Stosowana na miejsca chorobowo zmienione pomaga przywrócić prawidłowe krążenie krwi i wzmocnić naczynia krwionośne.

He Shou Wu – przez Chińczyków uważana za roślinę mającą moc wydłużania życia, manifestującego się w zdolności do przywracania naturalnego koloru włosów. To jedno z podstawowych ziół medycyny chińskiej. Wpływa na wzmocnienie wątroby i nerek, poprawia wygląd włosów, ma działanie przeciwzapalne, estrogenne, antyoksydacyjne.

Saw Palmetto – jest jednym z najpopularniejszych środków na przerost gruczołu krokowego. Z kolei działanie przeciw łysieniu opiera się właśnie na tym samym mechanizmie, czyli hamowaniu tzw. 5 alfa reduktazy, konwertującej testosteron w niepożądany w tym przypadku DHT.

Żeńszeń Syberyjski – ekstrakt z korzenia, to król młodości i witalności. Zawiera naturalną kompozycję silnych antyoksydantów, poprawia mikrokrążenie, pobudza procesy regeneracyjne. Aplikowany na skórę głowy wzmacnia włosy, wpływa zapobiegawczo na ich wypadanie i łysienie. Poprawia ukrwienie i cyrkulację substancji odżywczych, zatem wzmacnia macierz włosa.

Nettles (Urtica dioica) – jest jednoroczną rośliną należącą do rodziny pokrzywowatych i uważana jest za jedną z cenniejszych roślin stosowanych w fitoterapii ze względu na jej skład chemiczny. Stosowana jest w celu zmniejszenia alergii, obniżenia poziomu cholesterolu, mocznika, chlorku sodu, redukcji stanów zapalnych, łagodzenia bólu, zahamowania wypadania włosów, rozszerzenia naczyń krwionośnych, obniżenia ciśnienia krwi. Pozytywnie wpływa na proces leczenia ran.

Pestki z winogron – są bogate we flawonoidy takie jak kwas galusowy czy epikatechinę, które ponoć są dwadzieścia razy skuteczniejsze niż witamina E i pięćdziesiąt razy korzystniejsze niż witamina C.

Keratyna – pod tą nazwą kryje się białko, które stanowi jeden z budulców zrogowaciałej tkanki nabłonkowej człowieka. To substancja występująca naturalnie w ludzkich włosach czy paznokciach i dlatego wykorzystywana jest do zabiegów pielęgnacyjnych, mających na celu wzmocnienie włosów oraz odbudowanie ich naturalnej struktury. Znane są także zabiegi stylizacyjne, jak chociażby prostowanie lub przedłużanie włosów keratyną.

Przyczyny wypadania włosów

Przed aplikacją produktami typu FulFix warto dowiedzieć się, jak wiele przyczyn wypadania włosów. Przykładem może być  nieprawidłowe uczesanie w kok, które nadwyręża skórę głowy i przyczynia się zaniku mieszków włosowych. Ponadto tapirowanie, używanie spinek i gumek wpływają na uszkodzenia mechaniczne włosa.

Z kolei środki kosmetyczne, częste farbowanie włosów, trwała ondulacja powodują znaczne osłabienie struktury włosów, które szybciej wypadają. Włosy wypadają również, jeśli w organizmie pojawią się toksyny, takie jak: tal, arsen, rtęć. Dym papierosowy to jedna z najgorszych trucizn i działa on od wewnątrz, ale też od zewnątrz. Niszczy włosy, powoduje ich matowienie, a nawet wypadanie.
Z kolei stres związany z hormonami i rozregulowane nadnercza znacząco wzmagają produkcję androgenów i zaburzają funkcjonowanie cebulek włosowych. Przykładowo silny stres powoduje znaczącą utratę włosów w przeciągu 4 miesięcy po stresującym wydarzeniu.
Wśród chorób zakaźnych powodujących utratę włosów należy wyróżnić kiłę. Inne dolegliwości niekorzystnie wpływające na włosy, to: toczeń rumieniowaty, nadczynność i niedoczynność tarczycy.

Łysienie pojawia się również w wyniku stosowania m.in. leków cytostatycznych i immunopresyjnych, przeciwtarczycowych, przeciwzakrzepowych, stosowanych w chorobach serca oraz środków antykoncepcyjnych.

Ważne są również choroby głowy, bo łysienie spowoduje grzybica skóry, która objawia się plackowatymi ogniskami, które pozbawione są włosów. Wówczas grzyby, które przez ranki wnikają do organizmu, umiejscawiają się w okolicach mieszków włosowych. Tam rozwijają się stany zapalne i uniemożliwiają wzrost włosów.