Hair system – przyklejane włosy, łatka z włosami – opinie i ceny

Za granicą system przyklejanych włosów (Hair System) jest bardzo dobrze znany i ma tysiące wielbicieli. W Polsce, łatka z włosami radzi sobie raczej średnio i pobranie rozmiaru i sprzedaż zachodzi w tzw. klinice. Okazuje się, że system włosów można zamówić sobie przez internet i przykleić go własnoręcznie. Poniżej o tym ile to kosztuje i jakie są opinie.

hair system polska włosy

Przyklejana łatka z włosami no si nazwę Hair System. W Polsce mówi się na to łatka, przyklejany tupecik, peruka na klej lub czepek.

Hair system, czyli przyklejane włosy, łatka z włosami lub przyklejany tupecik

Jeszcze nie doczekaliśmy się polskiej nazwy tego produktu, ale wszyscy wiedzą o co chodzi. Tupecik się raczej nie przyjmie z racji negatywnego skojarzenia z przeszłości. Na YouTube są dziesiątki filmów, na których ludzie chwalą się, że hair system był strzałem w dziesiątkę i nie zmierzają z niego rezygnować. Bowiem przyklejana łatka wygląda bardzo naturalnie i nie ma możliwości, by sama się zsunęła.

Co to jest przyklejana łatka z włosami?

Hair system to specjalna sztuczna powłoka imitująca skórę głowy, na której zaimplementowano włosy syntetyczne lub naturalne. Łątkę przykleja się specjalnym klejem na ogoloną skórę głowy.

Sekret tego zaawansowanego technologicznie systemu leży w przezroczystej membranie, która po przyklejeniu do głowy daje złudzenie włosów wyłaniających się ze skóry głowy. Najnowsze systemy są pozbawione taśm przyklejających, są bardzo łatwe do czyszczenia i usuwania. Niestety nie będąc koronką, nie zapewnia wentylacji, a materiał jest bardziej delikatny.

Kurkuma na raka
Ranking elektrolitów
Szczepionka na raka?

A co jeśli mnie ktoś pociągnie za włosy i ten plaster się odlepi?

To pytanie pojawia się pod filmikami reklamowymi na YouTube. Prawdopodobnie obawa o to, że ktoś pociągnie za włosy bierze się ze wczesnych lat dziecięcych, gdy dzieci w szkole szarpią się za plecaki, bluzy i czasami za włosy. Ale powiedzmy sobie szczerze, kiedy ktoś ostatnio szarpał Cię za włosy?

Oprócz tego, Hair System nie jest przyklejany klejem biurowym, a specjalną substancją specjalnie do tego dedykowaną. Na jednym z filmików, mężczyzna prezentuje ile siły potrzeba, by taką łatkę zerwać sobie z głowy. Jak widać, nie jest to takie proste.

Jak kupuje się przyklejane włosy?

Aby zakupić system włosów przez internet, najpierw trzeba dokładnie zmierzyć swoją głowę, a właściwie obszar, na którym chcemy mieć włosy.

przyklejane włosy łatka hair

1. Na zwykłej folii spożywczej odrysuj obszar głowy, na której chcesz mieć włosy. Pamiętaj, by zachować naturalne zakola, które masz od urodzenia.

przyklejany tupecik peruka

2. Odrysowany i wycięty czepek wysyła się do sklepu, gdzie wykonany zostanie dedykowany model łatki.

sztuczne włosy

3. Składając zamówienie wybierasz, gęstość włosów i ewentualny przedziałek.

W tych trzech powyższych krokach robisz całą procedurę, którą w Polsce przeprowadza się w klinice. Zamówienie przez internet jest dużo tańsze, a włosy wyglądają tak samo.

Jak przykleja się sztuczne włosy?

Hair System przykleja się samodzielnie specjalnym kremem, który kupuje się przy okazji składania zamówienia. Klej schnie dosyć długo, więc nie istnieje obawa, że nierówno przykleisz swoją łątkę. Z kolei zdejmowanie systemu poprzedza się spryskaniem głowy specjalnym roztworem rozpuszczającym klej.

Jak długo można nosić tę łatkę?

To jak długo można ją nosić zależy to od kilku czynników, w tym stylu życia, częstotliwości mycia głowy, twardości wody itp. Ludzie mówią, że noszą swoje tupeciki do 3-4 miesięcy, a potem na podstawie starej formy, zamawiają nowe.

Gdzie kupić, zamówić Hair System i ile kosztuje?

Kwestią czasu jest, gdy taki czepek będzie nam zakładał fryzjer. Ale póki co, polecamy zamawianie systemów na oficjalnych stronach, takich jak:

  • www.hairhub.com
  • www.besthairsystem.com

Bez wątpienia niebawem pojawią się tańsze wersje na aukcjach internetowych, ale wówczas nie ma pewności, co do jakości włosów oraz samej bazy. Obecnie cena Hair System zależy od tego, jakiego rodzaju chcesz mieć włosy i jaką mają mieć długość. Z informacji na powyższych stronach wynika, że włosy indiańskie, średniej długości i gęstości kosztują około 200 dolarów, czyli około 1200 zł. Do tego należy doliczyć koszty wysyłki.

łatka peruka naturalne włosy

System z naturalnymi indiańskimi włosami kosztuje około 1200 zł. Łatkę można nosić do 6 miesięcy.

Mity na tema Hair System

System włosów wygląda jak peruka

Nie, Twój system włosów nie będzie wyglądał jak peruka, jeśli zamówisz naturalne włosy, średnią gęstość i dobrze odrysujesz kształt łaty. Systemy wymiany włosów NIE są perukami. Ich jedynym podobieństwem jest to, że ukrywają łysinę. Przyklejane łaty zazwyczaj są wykonane z ludzkich włosów, które są ręcznie tkane na mikrowłóknistym materiale bazowym z koronki, skóry lub monofilamentu. Materiały bazowe są w pełni oddychające i są przyklejone do skóry głowy za pomocą odpowiedniego kleju, a nie klipsów, zakładek lub koralików.

Systemy włosów ogrzewają głowę, która potem swędzi

Peruki mogą być niewygodne i swędzące, systemy włosów z pewnością nie. Są lekkie jak piórko, a gdy już zostaną prawidłowo przyklejone, nie będziesz w stanie niczego poczuć.

Systemy włosów podrażnią skórę głowy.

Kolejny mit. To absolutnie nieprawda, że systemy włosów powodują dyskomfort, chyba że jesteś uczulony na składniki klejów. 3M Clear (taśma hipoalergiczna) i biały klej na bazie wody, taki jak Ghost-Bond, są najlepszym wyborem, jeśli masz wrażliwą skórę głowy. Podrażnienie może wystąpić, jeśli nie będziesz regularnie usuwać i czyścić skóry głowy i systemu włosów.

Nie możesz pływać w Hair System

Tak, możesz! Możesz pływać, biegać, jeździć na nartach, nurkować i skakać na bungee. Nie ma ograniczeń w zakładaniu systemu włosów.

Nie możesz nosić systemu włosów w słońcu

Dobrze wykonany, spersonalizowany system włosów z włosami będzie wyglądał i wyglądał jak normalne włosy, a zatem nie będzie wymagał żadnych modyfikacji stylu życia. Systemy włosów są zbudowane z delikatnych i oddychających materiałów podstawowych, możesz wybrać się na Saharę.

Na słońcu najlepiej nosić kapelusz, co jest zalecane dla osób nie posiadających włosów. Przynajmniej upewnij się, że układasz włosy w sprayu chroniącym przed promieniowaniem UV, a jeśli spędzasz dzień w basenie i słońcu, zastosuj odpowiedni produkt do pielęgnacji włosów.

Wady i zalety systemów z włosami

Jeśli chodzi o zalety, to powyższy artykuł jest właściwie pochwalny dla tego sposobu na pozbycie się łysiny. Zalet jest mnóstwo, więc postarajmy się znaleźć wady.

Wady:

  • stosunkowo drogi;
  • po 3-4 miesiącach trzeba kupić następny;
  • ryzyko wybrania nieodpowiedniego kształtu łaty;
  • możliwe uczulenie na klej.

Opinie z polskiego internetu

“Ja pierwsze włosy dostałem z kliniki. Tam Panie odrysowały mi kształt owłosienia głowy i po 2 tygodniach przyszedłem na przyklejenie. Klej sechł 2 dni, więc nie myłem głowy, a włosy nosiłem około 6 miesięcy. Więc polecam, co tu dużo gadać.”

“Gdyby nie ta cena to bym się zdecydował. Na razie stać mnie tylko na syntetyczne łaty, a takich nie chce. Poczekam, aż stanieją.”

“Robiłam z moim chłopakiem w Berlinie. Włosy dostał po 3 dniach i tam mu przykleili. Zapłaciliśmy jakieś 1500 zł. Słowiańskie włoski są najładniejsze, ale dla nas za drogie.

Czy polecamy te peruki, łatki i systemy?

Tak, bez wątpienia to jest okazja. Wprawdzie nie jest to tanie rozwiązanie, ale na pewno bardziej opłacalne niż przeszczep włosów. Jednak podczas składania zamówienia radzimy dokładnie przeczytać poradnik na stronie sklepu. Bowiem często się zdarza, że klienci niepoprawnie rysują kształt łatki lub wybierają zbyt gęste włosy.

Zapraszamy do dyskusji na FB >