Jakie tabletki na ból stawów i zwyrodnienie? (Helix Original, Flexagen)

Suplement Helix Original wspomaga zwalczyć ból związany z ze zwyrodnieniami, a tym samym poprawić jakość życia. Opinie ma niezłe, ale czy to jedyny suplement z takim składem? Inne tabletki również pomagają walczy z bólem, obrzękami i sztywnością stawów i nie powodują przy tym skutków ubocznych. Poniżej nasze zestawienie suplementów o podobnym składzie.

Jak suplementy działają na stawy?

Najpierw zobaczmy, jak Helix Original oddziałuje na stawy. Okazuje się, że sekretem Helixa jest allantoina, czyli unikalne białko ze śluzu ślimaka, które działa przeciwbólowo, pomaga w gojeniu i stymulacji komórek, przywracając stawom elastyczność, giętkość i ruchomość. Allantoina jest bogata w witaminy A, C i E, które powstrzymują proces starzenia, utleniania i degradacji chrząstki stawowej. Ponadto w tabletkach znajdziemy też kwas hialurynowy i kolagen.

Poniżej tańsze suplementy z podobnym lub takim samym składem:

Ranking tabletek na stawy 2019

5. Chondrum +

chondrum-kapsulki
Zalety:
siarczan chondroityny,
witamina C
kolagen
sole magnezowe
Wady
tylko 2 ważne składniki
wysoka cena

 

Składniki Ilość
ok. 4 30 tab.

4. Cignon

cignon
Zalety:
mukopolisacharydy
kolagen
witamina C
Wady
cena

 

Składniki Ilość
ok. 3 30 tab.

3. Collaflex

collaflex-stawy
Zalety:
kolagen
siarczanu chondroityny
kwasu hialuronowy
Wady
średnia ilość składników

 

Składniki Ilość
ok. 3 120 tab.

2. Flexus

tabletki na stawy flexus
Zalety:
Kolagen typu II;
Kwas hialuronowy;
Glukozamina;
Chondroityna.
Wady
mało tabletek

 

Składniki Ilość
ok 4 30 tab.

1. Flexagen Forte

flexagen na stawy
Zalety:
hydrolizat kolegenu
siarczan chondroityny
siarczan glukozaminy
ekstrakt Boswellia serrata
witamina C
ekstrakt imbiru
kwas hiaurynowy
Wady
brak

 

Składniki Ilość
ok. 7 60 tab.

Skład tabletek na stawy

W tabletkach i kapsułkach wspomagających leczenie stawów mamy bardzo podobne składniki. Oczywiście nie wiemy, w jaki sposób są pozyskiwane, więc musimy zaufać marce. Dlatego w powyższym rankingu postawiliśmy na prestiż marki Olimp i jego Flexagen Forte.

Poniżej składniki zawarte w szeroko reklamowanym Helix Original:

Allantoina – Środek pobudzający ziarninowanie ran. Wspomaga usuwanie tkanki martwiczej skóry, oczyszcza rany, wykazuje działanie keratolityczne. Pobudza regenerację naskórka i procesy naskórkowania. W ten sposób przyspiesza proces gojenia się ran

Kolagen – podstawowe białko tkanki łącznej o nietypowym składzie aminokwasów. Głównie odpowiada za elastyczność skóry, jest bardzo odporny na rozciąganie i dlatego stanowi główny składnik ścięgien. Z ubytkiem kolagenu wiążą się procesy starzeniowe skóry i powstawanie zmarszczek.

Elastyna – hydrofobowe białko strukturalne o budowie fibrylarnej (skleroproteina), które występuje w tkance łącznej. Jest głównym składnikiem ścięgien, więzadeł, tkanki płucnej oraz ścian większych naczyń krwionośnych.

Kwas hialurynowy – podstawowy składnik mazi stawowej, stanowi element budulcowy chrząstki hialinowej (szklistej). Posiada właściwości higroskopijne, czyli wiąże wodę i tym samym nawilża powierzchnię chrząstki stawowej chroniąc ją przed wysychaniem. Przyjmuje się, że jedna tabletka dziennie zwiększa lepkość mazi stawowej, odżywia chrząstkę stawową i zmniejsza jej tarcie.

helix original

Czy Helix i inne tabletki pomogą na stawy?

Suma działania wszystkich składników w Helix Original zasługuje na uwagę. Bowiem większość dostępnych w aptece suplementów zawiera tylko kolagen i elastynę. W przypadku Helixa mamy zestawienie wszystkich najważniejszych substancji pomocnych w leczeniu stawów.
Tak jest również w suplemencie Flexagen Forte, który w naszym rankingu zajął pierwsze miejsce.

Jak podają producenci ich tabletki wspomagające leczenie chorób zwyrodnieniowych zawierają składniki uznawane za skuteczne. Jednak są też przeciwnicy tych przekonać, którzy twierdzą, że tylko specjalistyczne leki mogą przynieść prawdziwą ulgę.

ból stawów

Tabletki typu Helix Original i Flexagen Forte mogą przynieść poprawę stanu zdrowia, ale wizyta u lekarza jest obowiązkowa!