Hydrofobowy impregnat do ubrań Nano Textil

hydrofobowy impregnat
Odpychający wodę preparat Nano Textil to innowacyjny impregnat do zabezpieczania odzieży, obuwia i tekstyliów. Zasada działania impregnatu oparta jest na tzw. hydrofobizacji powierzchni. Wówczas materiał odpycha cząsteczki wody, nie pozwalając im wniknąć w głąb włókna materiału.

Jak działają preparaty hydrofobowe?

Transparentny impregnat hydrofobowy najnowszej generacji pozwala zaimpregnować tkaninę i pozwala, zarówno tkaninie, jak i ciału oddychać nie powodując nadmiernego pocenia się skóry. Powłoka hydrofobowa jest bezbarwna, odporna na promieniowanie UV, odporna na ścieranie i, co najważniejsze, jest odporna na wysokie temperatury do 260 st C. Wykazuje też odporność na środki myjące od pH 1,1 do 12,5 pH, co pozwala na użycie szerokiej gamy chemikaliów.

Nano Textil jest przykładowo bardzo przydatnym zabezpieczeniem dla sukni ślubnych, które, podczas tego jedynego dnia, powinny być czyste i śnieżno białe. Wówczas wylanie jakiejkolwiek cieczy (co gorsza wina) może pogrążyć wesele.Impregnant hydrofobowy z powodzeniem chroni wyroby tekstylne, zapewniając komfort, ochronę przed deszczem, miękkość oraz zwiększenie trwałości materiału. Niewielkie rozmiary cząsteczek pozwalają wnikać głęboko w materiał. Takie działanie zapewnia silne właściwości hydrofobowe bez żadnego negatywnego wpływu na środowisko naturalne.
Preparat hydrofobowy Nano Textil został wzbogacony cząstkami srebra, które uniemożliwiają rozwój grzybów, roztoczy i pleśni.
Innowacyjna receptura powłoki gwarantuje:

  • odpychanie wody i brudu;
  • paro przepuszczalność;
  • bezbarwność;
  • redukcję wzrostu mikroorganizmów (zawartość nano cząstek srebra);
  • Trwałość do około 4-5 prań.


Sposób użycia Nano Textil

Sposób 1

  • Przed nałożeniem powłoki należy dokładnie usunąć wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia z zabezpieczanej powierzchni. Im dokładniej, tym silniejsze wiązanie nano cząstek z powierzchnią i działanie środka będzie trwalsze i efektywniejsze.
  • Spryskać suchy materiał, a następnie dla uzyskania lepszego efektu zalecamy rozetrzeć powłokę po całej powierzchni. Najtrwalszy efekt uzyskujemy po 72 godzinach.

Sposób 2 (szczególnie polecany przy zabezpieczaniu kurtek, spodni, bluz i obuwia)

  • 200 ml płynu Nano Textil należy wymieszać z 800 ml wody a następnie dokładnie wymoczyć w roztworze materiał.
  • Po dokładnym wymoczeniu materiału w płynie, bez wyżymania odwiesić materiał do całkowitego wyschnięcia. Nie należy przyspieszać procesu schnięcia.

 

nakladanie impregnatu

Nakładanie impregnatu jest szybkie i proste