Kamera samochodowa Dashcam Pro z diodami LED – opinie

Na polskim rynku gadżetów kamerki samochodowe są prawdziwym przebojem, panuje na nie taki popyt, jak kiedyś na CB-Radia. Trudno się temu dziwić, skoro nagranie z samochodowej kamery bywa często jedynym sposobem na odnalezienie sprawcy wypadku. Kierowcy wśród powodów zainteresowania takim sprzętem wymieniają często chęć zabezpieczenia się np. przed niesłusznymi oskarżeniami ze strony policji czy nawet możliwość zarejestrowania wykroczeń popełnianych przez innych kierowców.

tania kamera samochodowa

Legalne, ale z głową!

Nagrania z kamer samochodowych mogą zawierać chronione dane, ale żaden przepis nie zabrania montowania i używania w aucie amatorskich wideorejestratorów. W Polsce przed sądem dopuszczalne są dowody zdobyte nawet w sposób niezgodny z prawem. Na próżno szukać przypadku ukarania osoby za użycie filmu z kamery samochodowej. Policja nie widzi żadnego problemu w wykorzystywaniu materiałów nagranych przez amatorów.

Kamera samochodowa DASHCAM PRO

Tania i nowoczesna kamera samochodowa Dashcam Pro, to bardzo praktyczne rozwiązanie, którego nie może zabraknąć w aucie. Sprawdza się podczas nagrywania tego, co dzieje się wewnątrz oraz na zewnątrz pojazdu, rejestrując wideo w dużej rozdzielczości oraz dźwięk.

Dokładna data, godzina i obraz nawet w nocy!

Dashcam Pro doskonale działa w nocy ponieważ wyposażona jest w technologię noktowizyjną z wbudowanymi diodami LED. Znacznik daty i czasu sprawia, że każde nagranie będzie miało dołączoną datę i godzinę wypadku. To obecnie jedno z najtańszych rozwiązań w kategorii wideo rejestratorów.

Kamera jest prosta w montażu, wystarczy użyć załączonej przyssawki, którą można przytwierdzić na przedniej szybie. Kamera może zostać obrócona o 360°, co pozwala łatwo zmienić pole nagrywania, aby uchwycić video również we wnętrzu pojazdu. To doskonały sposób na sprawdzenie początkującego kierowcy. Dashcam Pro pomoże monitorować jego jazdę i upewnić się, że nie rozmawia przez telefon podczas prowadzenia pojazdu.

W zestawie:
kamera samochodowa
adapter karty SD
akumulator
kabel USB
regulowana przyssawka
ładowarka samochodowa
instrukcja obsługi

W pełni automatyczna

Dashcam Pro włącza się automatycznie tuż po odpaleniu pojazdu i wyłącza się wraz ze zgaszeniem silnika. Nie trzeba niczego włączać i sprawdzać, czy działa. Nagrywanie w pętli sprawia, że nie musisz się martwić, że nie starczy pamięci na karcie i zawsze będziesz miał materiał, który jest ci pilnie potrzebny.

Dane techniczne:
• rozdzielczość: 1280x720P (wideo); 640x480P (zdjęcia)
• ekran LED 2,5″
• możliwość wyboru nagrywania na zewnątrz lub wewnątrz samochodu
• nagrywanie w nocy
• rejestruje dźwięk oraz wideo w wysokiej jakości z kątem widzenia 120°
• możliwość odtwarzania nagrania bezpośrednio z rejestratora
• czujnik ruchu włącza urządzenie automatycznie po uruchomieniu silnika
• nagrywanie w pętli do 14 godzin bez przerwy
• 4 tryby działania:
– tryb kamery – wówczas będą nagrywane dźwięk i obraz
– tryb audio do nagrywania samego dźwięku
– tryb obrazu do robienia zdjęć
– tryb audio do nagrywania samego dźwięku
– tryb odtwarzania, gdzie możemy obejrzeć to, co już zostało nagrane
prosta, intuicyjna obsługa