Maska antysmogowa – opinie, recenzja, ceny

Jak wszyscy wiemy, smog po raz kolejny zaatakował Polskę. W niedzielę (09.01) normy pyłu zawieszonego, który jest najbardziej niebezpieczny dla ludzkiego zdrowia, zostały przekroczone w stolicy o blisko 1000 proc. Inspekcja Ochrony Środowiska ostrzega przed wychodzeniem z domu ponieważ grozi to ryzykiem wystąpienia zmian w układzie oddechowym. Co roku z powodu chorób wywołanych smogiem umiera w kraju około 50 tys. osób.

Po co komu maska?

Maska Respro City Mask została stworzona z myślą o użytkownikach, którzy zdają sobie sprawę z groźnego wpływu smogu na ludzki organizm. Smog nie zabija od razu. Bowiem gromadzi się w organizmie i powoli go wyniszcza. W samej stolicy smog zabija rocznie około 3 tys. osób. Ponadto związki chemiczne i pyłki, które działają osłabiająco na organizm, występują powszechnie w naszym środowisku. Nawet środki czyszczące, perfumy, farby, dym papierosów, zanieczyszczenia, sierść zwierząt, środki zmiękczające tkaniny i proszki do prania mogą mieć negatywny wpływ na dobre samopoczucie osób wrażliwych lub uczulonych.

mapa zanieczyszczenia

Najbardziej zanieczyszczone kraje w Europie. Czy to nie jest...przerażające? (onet)

Z czego wykonano maskę Respro Allergy?

Materiały, które zostały użyte w masce Respro są powszechnie uważane za bierne i nie wywołujące reakcji alergicznych. Poliestrowy materiał, z którego została wyprodukowana maska jest bardzo lekki i przepuszcza powietrze, co umożliwia łatwe oddychanie. Filtr DACC, zastosowany w masce został stworzony do odfiltrowywania szeregu szkodliwych pyłów, związków chemicznych, a także uciążliwych zapachów powszechnie występujących w dużych miastach. Dwa zawory wydechowe Techno nie dopuszczają niechcianego ciepła, dwutlenku węgla i pary wodnej dając tym samym komfort i funkcjonalność.

maski na smog

Maski maja nowoczesny wygląd i z powodzeniem spodobają się młodszym i starszym osobom.

Technologie zastosowane w masce

Filtr DAAC – filtr z dynamicznego węgla aktywnego z czystym splotem węglowym. Jest pokryty medycznym nietkanym materiałem polipropylenowym, który filtruje cząstki stałe z powietrza i pomaga zapobiegać wchłanianiu ich do układu oddechowego,
4-Way Stretch Woven Shell
– materiał siateczkowaty mogący rozciągać się w czterech kierunkach, zapewnia dobre dopasowanie do twarzy. Przewiewna struktura daje bardzo duże możliwości odprowadzania ciepła nawet w gorącym klimacie.
2Valves – dwa zawory wydechowe aby jeszcze skuteczniej odprowadzać parę wodną, ciepło oraz dwutlenek węgla.
S-2 Aluminium Clip – trwały nosek wykonany ze specjalnej odmiany aluminium, jest w stanie dopasować się do każdej budowy nosa w celu zapewnienia szczelności. Jest to unikalne tworzywo, zupełnie nie podatne na pękanie.
Reinforce Sewing – szwy wzmacniające umieszczona w najbardziej neuralgicznych miejscach maski zapewnia wyjątkową trwałość i odporność na rozdarcia i uszkodzenia mechaniczne.
Anatomic Shell Shape – nowoczesny kształt zapewnia idealne przyleganie do twarzy i dostosowanie do każdej budowy.
Inter-change Mounting – system mocowania filtrów pozwala na szybką i bezproblemową wymianę zużytego filtra
Comfort Filter – specjalnie zakrzywiony filtr, niewszyty, i zaprojektowany tak, aby doskonale przylegał do maski jednocześnie nie krępując ruchów ust.
Silicon Membrane – tworzywo z którego jest wykonana membrana zaworu pozwala na stosowanie maski w każdych temperaturach.
Velcro™ Fastener – idealnie zaprojektowany rzep, który nie krępuje ruchów, pozwala na szeroki zakres regulacji, a także świetnie przylega do każdej budowy głowy.

Kurkuma na raka
Czy cukier karmi raka?
Szczepionka na raka?

respro

Maska antysmogowa