Mikrowłókna i zagęszczanie włosów – opinie (Nanogen, Avenis, Minco, Glovis)

Opinie o mikrowłóknach do włosów są czasami tak chwalebne, że wielu zastanawia się, czy są prawdziwe. Poniżej analiza posypek z nanowłóknami typu Nanogen, Avenis, Minco, czy Glovis, bo okazuje się, że zagęszczanie włosów może być niedrogie, bezbolesne i niedrogie.

Co robią mikrowłókna? Jak używać posypki? Ranking Opinie z sieci

Czy mikrowłówkna (nanowłókna) zagęszczają włosy?

Kosmetyki z mikrowłóknami, to po prostu, keratyna w formie proszku, która przylega do skóry głowy i do samych włosów. Ponieważ jest to białko, które wchodzi w skład włosów, idealnie dopasowuje się do naturalnego włosa. Wzmacnia kosmyki i chroni je przed negatywnym działaniem czynników zewnętrznych, pogrubiając je i uodparniając na uszkodzenia. Kreatyna w formie włókien w proszku działa elektrostatycznie, powodując doczepianie się włókien keratynowych do pozostałych włosów.

gęstsze włosy - zagęszczanie

Zagęszczone w ten sposób włosy niczym nie różnią się od tych naturalnych (o ile dobrze dobraliśmy kolor). Poniżej, kilka informacji o kosmetykach z nanowłóknami dostępnymi w Polsce.

Tutaj oryginalne posypki z mikrowłóknami najtaniej >

Jak działają mikrowłókna na rzadkich włosach?

Jak czytamy na stronach dystrybutora, wystarczy delikatnie posypać włosy keratynowymi nanowłóknami i przeczesać, aby uzyskać efekt gęstych, naturalnych włosów. Wygląda to mniej więcej tak, jak gdyby w ciągu minuty wszczepiono w skórę głowy tysiące nowych włosków.

Kurkuma na raka
Ranking elektrolitów
Szczepionka na raka?

Mikrowłókna są dostępne w wielu preparatach typu Nanogen, Avenis, Minco, Glovis i Toppik. Jest to ten sam składnik i ciężko wywnioskować, na czym polega różnica. My testowaliśmy Nanogen i Minco i w obu przypadkach efekt był dobry, ale z przewagą Nanogenu, który ma większe włókna, które lepiej przylegają również do skóry (nie tylko do włosa). Minco był mniej widoczny na skórze, jakby słabiej do niej przylegał, ale efekt również był dobry.

Jak używać proszku na włosach?

  1. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, najpierw umyj włosy.
  2. Pozwól włosom całkowicie wyschnąć, a jeśli używasz pianki lub innych kosmetyków, zastosuj je teraz, przed nałożeniem nanowłókien.
  3. Przytrzymaj pojemnik pod niewielkim kątem i lekko potrząśnij małymi ilościami nanowłókien równomiernie w obszarze przerzedzania.
  4. Delikatnie rozprowadź włókna za pomocą palców.
  5. Powtarzaj kroki 3 i 4, aż uzyskasz doskonałe pokrycie, możesz również mieszać różne kolory podświetleń lub siwiejących włosów.
  6. Możesz zastosować dodatkowe lakiery poprawiające przyleganie włókien, ale nie jest to konieczne.
kolory włosów paleta

Dobór koloru proszku jest bardzo ważny. Warto poprosić kogoś, kto pomoże w wyborze. (zdjęcie: dermago pl)

Jakie opinie i komentarze klientów?

Jak napisaliśmy powyżej, efekt uzyskany dzięki nanowłóknom jest bardzo dobry, a zdjęcia i filmiki nie są sfałszowane. To faktycznie działa dobrze i jest warte swojej ceny. Zatem opinie i komentarze znalezione w internecie, są jak najbardziej wiarygodne:

“Po 2 minutach miałam zupełnie inną fryzurę i uważam, że to powinien być kosmetyk dostępny w każdym sklepie, dla mnie jest ważniejszy niż lakier, czy żel do włosów.”

“Na zakola niestety się nie nadaje, ale reszta głowy wygląda super. Tego nie da się odróżnić, więc można stosować na co dzień. Moja opinia jest pozytywna i polecam dla każdego”

Gdzie kupić proszek z mikrowłóknami?

Mikrowłókna są na razie dostępne w internecie na stronie dystrybutora dermago.pl. Na stronie dostępnych jest kilka numerów telefonów, bo może akurat potrzebujesz porady. Wysyłka jest mega szybka, więc przyślą Ci włosy, niemalże tuż przed imprezą ;-). My wybraliśmy ten sklep, bo ich topowy produkt (Nanogen) jest uznawany za prekursora i jest o nim najwięcej pozytywnych opinii w internecie. Produkt spełnił nasze oczekiwania i obsługa byłą bardzo miła.

Ranking najlepszych produktów z mikrowłóknami!

Jak pisaliśmy powyżej, jest kilka produktów, które dają podobny efekt, ale wyraz “podobny” ma tutaj duże znaczenie, bo grubość włókien i ich przyczepność odgrywają dużą rolę. Zalecamy przetestować różne marki, bo różna grubość włókien pasuje do innych włosów. Bez wątpienia, każda głowa będzie wyglądała znacznie lepiej z jakimkolwiek produktem, niż bez niego.

Poniżej ranking najlepszych mikrowłokien stworzony na podstawie naszych testów i opinii z internetu:

1. Nanogen

nanogen włosy zagęszczanie
Zalety
praktyczne opakowanie
najlepsza przyczepność
Wady
najwyższa cena

2. Avenis

avenis włosy hair
Zalety
mocno trzyma się włosów
Wady
mało opinii

3. Minco

minco nanowłókna
Zalety
bardzo dobra cena
dobrze miesza się z naturalnym
kolorem
Wady
brak dozownika

4. Glovis

glovis mikrowłókna
Zalety
dobra przyczepność
niska cena
Wady
brak

5. Toppik

toppik proszek gęstsze
Zalety
dobra przyczepność
Wady
wysoka cena

Wszystkie produkty z rankingu są dobre, ale Nanogen i Avenis najbardziej przypadły nam do gustu, bo kolor był najbardziej podobny do naturalnego. Powyższe posypki kupisz najtaniej na stronie dystrybutora. Zobacz w nowym oknie >

Poniżej, filmik przedstawiający prawdziwy efekt działania proszku z nanowłóknami firmy Nanogen. Na pierwszy rzut oka, wygląda to ma pracę zdolnego grafika, a prawda jest dużo bardziej prozaiczna, bo włókna naprawdę tak działają!

Opinie o włóknach do włosów są bardzo dobre

Rzadko zdarza się, by jakiś produkt kosmetyczny miał tak dużo dobrych opinii w internecie. Wszystkie odżywki, pianki i inne wynalazki spotykają się z krytyką klientów, jakoby nie spełniały oczekiwań, a już na pewno nie dorównują działaniu obiecanego w reklamach. Z mikrowłóknami jest inaczej, bo ten kto spróbował, raczej nie narzeka. Jedyna krytyka pochodzi od osób, które niewłaściwie dobrały kolor, lub wybrały najdroższy produkt, który wystarczył na zbyt krótko.

A tymczasem, niektóre mikrowłókna można nabyć już za 30 zł. Dzięki temu, włókna keratynowe pomału stają się produktem dostępnym dla każdego (jak szampon). Warto mieć na uwadze, że często nie istnieje potrzeba, by sypać głowę mikrowłóknami w każdym miejscu. Bowiem, posypkę powinno nakładać się jedynie na miejsca, gdzie są widoczne przerzedzenia. 

W opiniach internautów, najwięcej dobrego przeczytamy o Nanogenie i Avenisie. Pomimo najwyższej ceny, posypki te chwalone są za kolor, zaś Glovis i Toppik punktowany jest za niską cenę i dobrą przyczepność. Z kolei Minco ma opinię taniego i wydajnego, ale jego wydajność, to raczej zasługa dużej paczki, w której jest sprzedawany.

Zatem nasz werdykt to Nanogen i Avenis. Być moze przy Twoim kolorze włosów, lepszy będzie inny produkt.

Zagęszczanie włosów to marzenie wielu osób

Rzadkie włosy są zmorą wielu osób, bo nie chodzi o to, że wypadają, czy że jest ich mało. Czasami włosy są, po prostu rzadkie, co uniemożliwia ułożenie korzystnej fryzury. Problem dotyczy mężczyzn i kobiet, a tych pierwszych w szczególności, bo panowie łysieją wcześniej, a szczególnie na czubku głowy i na zakolach. 

Mikrowłókna w posypce mogą być bardzo przydatne i zatuszować problem w kilka sekund. Nie ma w tej chwili innego produktu, który tak szybko i skutecznie zagęściłby rzadkie włosy. Oczywiście efekt utrzymuje się do czasu umycia głowy i trzeba ponawiać aplikację, ale mimo tego, produkty z nanowłóknami są na pierwszym miejscy, jeśli chodzi o skuteczność. Wszystkie inne reklamowane suplementy i odżywki nie dają takiego rezultatu, zaś jeśli chodzi o przeszczep to poważnym problemem będzie cena zabiegu, duże odczucie bólu i ewentualne komplikacje.