Mini parowar Saturn 4 litry – opinie

Jak, od dawna, wiadomo gotowanie na parze, to dobra metoda obniżenia kaloryczności potraw przy zachowaniu ich smaku i cennych składników. Dzięki parowarom utrzymanie upragnionej, czyli szczupłej sylwetki może być dużo łatwiejsze. Jednak zdrowe odżywianie, nie musi oznaczać rezygnacji z ulubionych potraw. Bowiem do łask wracają modne w połowie ubiegłego wieku szybkowary, dołączyły do nich kombiwary i kuchenki mikrofalowe z funkcją gotowania na parze.

Mini parowar Saturn

Smaczne i … mało kaloryczne

Zdrowe i smaczne odżywianie nie jest, ani kosztowne, ani trudne, jak twierdzi wiele osób. Jedyne, co trzeba sobie wypracować, to zmiana własnych nawyków. Przygotowanie posiłków, na przykład, w parowarze, pozwala na zachowanie dobroczynnych właściwości oraz walorów smakowych wszystkich składników. Ważne jest jak je przygotowujemy i doprawiamy. Za sprawą gotowaniu na parze możemy zrezygnować ze szkodliwego i kalorycznego tłuszczu oraz z soli.

Nie każdy wie, że dzięki parze bardzo zyskują na smaku ziemniaki posypane ziołami, brokuły i kalafior. Jednak nie poleca się pomidorów, bo tracą smak. Za to z powodzeniem ugotujesz pokrojone na porcje mięso – najlepiej delikatne gatunki. Na parze znakomicie udają się też ryby. Przed gotowaniem warto je skropić sokiem z cytryny.

Mini parowar to doskonałe rozwiązanie dla miłośników zdrowego stylu życia. Pozwoli przygotować dania, które zachowają pełnię smaku i wartości odżywczych. Mini Parowar SATURN posiada 2 naczynia o pojemności 2l, timer-60 min, specjalny kosz na ryż oraz funkcję szybkiego gotowania: TURBO. Części parowaru można szybko umyć w zmywarce. W parowarze można uzupełniać wodę bez konieczności jego wyłączania.

Dane techniczne:
★ moc: 400 W
★ pojemność 4 l
★ stal nierdzewna
★ funkcja TURBO
★ 2 pojemniki po 2 l
★ pojemnik na ryż 0,6 l
★ timer: 60 minut

Parowar od Saturna ma 2 pojemniki, które pozwolą ci przygotować jednocześnie 2 potrawy, a co najważniejsze, smaki dań nie będą się mieszały. Dania przygotowane na parze powstają bez dodatku tłuszczu, będą zatem mniej kaloryczne niż ich smażone, czy pieczone odpowiedniki.