Mitoq – opinie, recenzje, cena. Gdzie kupić? Na serce, SM, starzenie

MitoQ, to suplement, który o kilkanaście procent zmniejszy liczbę chorych na serce. Substancja odmładza krew, więc może ona odwrócić proces starzenia komórek krwi. Tak, przynajmniej, dowodzą najnowsze badania.

Dzięki temu poprawia się kondycja całego układu krążenia., co jest istotne w leczeniu wielu dolegliwości. MitoQ (czyt. Mitok) to pierwszy na świecie przeciwutleniacz, który może przenikać przez błony komórkowe i działać bezpośrednio w mitochondriach – elektrowniach, które zapewniają komórkom energetycznym prawidłową pracę i chronią przed wolnymi rodnikami. Ponadto, jest obiecujący w leczeniu SM (stwardnienia rozsianego).

Szczepionka na raka >

MitoQ na młodosć i zdrowie

Wraz z wiekiem nasze tętnice stają się sztywniejsze i tracą zdolność do rozszerzania się, co zwiększa ciśnienie krwi i ryzyko chorób sercowo-naczyniowych. Ryzyko to znacznie wzrasta po osiągnięciu 40 lat i przyspiesza wykładniczo po ukończeniu 60 lat. Mitoq ma naprawiać szkody wyrządzone w krwi przez wolne rodniki. Badania przeprowadzone na osobach w wieku 6-79 lat potwierdziły, że po podaniu im substancji, ich naczynia krwionośne poszerzyły się o 42 proc. Wyglądały tak, jak u osób 15-20 lat młodszych.

mitoq

Mitoq (Suplement)

Nad ulepszoną chemicznie wersją preparatu pracują właśnie naukowcy z Kolorado. W przełomowym badaniu opublikowanym w Hypertension naukowcy z University of Colorado Boulder odkryli, że zaledwie sześć tygodni przyjmowania dziennych dawek produktu MitoQ’u znacznie poprawiło funkcje naczyniowe zdrowych osób starszych (w wieku 60-79 lat).

To odkrycie może być prawdziwą rewolucją, która o kilkanaście procent zmniejszy liczbę chorych na serce - mówią naukowcy.

To odkrycie może być prawdziwą rewolucją, która o kilkanaście procent zmniejszy liczbę chorych na serce – mówią naukowcy.

Zaobserwowano 42% polepszenie dylatacji tętniczej po sześciu tygodniach stosowania, więc poprawa była większa niż ta, którą zwykle osiąga się po trzech miesiącach programu odchudzania opartego na ograniczeniach kalorycznych (30%) i prawie równa poprawie po trzech miesiącach regularnych ćwiczeń aerobowych (50 %).

Idealny na starzenie się?

Wyniki tego przełomowego badania przeciwdziałającego starzeniu są zgodne z tym, co klienci i lekarze donosili o korzyściach płynących z MitoQu – powiedział Greg Macpherson, dyrektor generalny Antipodean Pharmaceuticals.

“Wraz z wiekiem ludzie są bardziej narażeni na problemy sercowo-naczyniowe, które mogą wynikać ze złych diet i braku ćwiczeń. MitoQ stanowi bardzo obiecującą komplementarną lub alternatywną strategię zdrowia serca w utrzymaniu elastycznych tętnic i zmniejszaniu problemów sercowo-naczyniowych.”

Niestety doustne suplementy przeciwutleniające takie jak witamina C i witamina E wypadły z łaski po badaniach pokazały, że są nieskuteczne:

“Badanie to tchnie nowe życie w zdyskredytowaną teorię, że suplementacja diety antyoksydantami może poprawić zdrowie” – powiedział starszy autor Dr. Doug Seals, również z University of Colorado, Boulder.

Mitoq na SM (stwardnienie rozsiane)

U myszy leczonych przez 14 dni MitoQ’iem doszło do obniżenia poziomu markerów zapalenia oraz zwiększenia aktywności komórek nerwowych w rdzeniu kręgowym. Zanotowano u nich zahamowanie utraty aksonów, włókien nerwowych oraz złagodzenie objawów neurologicznych związanych ze stwardnieniem rozsianym. MitoQ wykazał działanie neuroprotekcyjne, dodatkowo zmniejszył stan zapalny toczący się w neuronach, powstrzymał proces demielinizacji i degeneracji. Poprawę zauważono również w analizach behawioralnych. Zarówno zwierzęta, u których stosowano preparat profilaktycznie przed wywołaniem EAE, jak i leczone po wystąpieniu objawów odniosły korzyści z terapii.

Co to jest Mitoq?

MitoQ jest przeciwutleniaczem podobnym do CoQ10 (koenzym Q10), który jest przyciągany do wolnych rodników. W przeciwieństwie do większości innych przeciwutleniaczy, może on koncentrować się setki razy w mitochondriach. MitoQ został odkryty przez naukowców z Nowej Zelandii, którzy szukają lekarstwa na stany związane z wysokim stresem oksydacyjnym – takimi jak choroba Alzheimera, cukrzyca i choroba wątroby. W ciągu ostatniej dekady opublikowano ponad 180 artykułów w uznanych czasopismach medycznych na temat wpływu MitoQ na szereg chorób i stanów.

Wprawdzie CoQ10 jest mitochondrialnym przeciwutleniaczem, ale organizm go nie wchłania. Kiedy jest stosowany jako suplement, nie dociera do mitochondriów. MitoQ rozwiązuje te problemy, chociaż nie jest tak silny jak CoQ10.

Co daje Mitoq:

  • podnosi poziom glutationu i zapobiega uszkodzeniom DNA z wolnych rodników w ludzkich komórkach;
  • jest 800 razy silniejszy niż ibedenon (inny analog CoQ10) w zapobieganiu śmierci komórek od wolnych rodników;
  • zmniejsza stan zapalny u pacjentów z zapaleniem wątroby typu C;
  • zapobiega uszkodzeniu mitochondrialnego DNA z promieniowania UV lepiej niż resweratrol;
  • zapobiega niewydolności serca spowodowanej kokainą lub chemioterapią, zmniejszając wolne rodniki;
  • zapobiega stanom zapalnym wywołanym przez niski poziom tlenu poprzez zmniejszenie wolnych rodników;
  • spowalnia postęp choroby , zmniejsza stan zapalny i oszczędza neurony rdzenia kręgowego.

Gdzie kupić suplementy z Mitoq?

Obecnie w Polsce nie ma dystrybutora suplementów zawierających Mitoq. Jeśli takie produkty pojawią się w ofercie, od razu o tym napiszemy. Cena u zagranicznego dystrybutora oscyluje w kwocie 50-70 euro. (200- 300) zł.

Informacje o produkcie pochodzą ze stron http://mitoq24.pl/fifty.fighting co. uk i prnewswire. Jeśli jesteś chory, skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą. Efekt używania tego produktu może się różnić w zależności od osoby. To jest suplement, a nie lek. Ta strona nie ponosi odpowiedzialności za produkt lub jego dostawę.