Kulki magnetyczne do zabawy i nauki – opinie i ceny

Kulki magnetyczne NeoCube znane są na całym świecie, a od teraz dostępne także w Polsce. NeoCube to już kultowy zestaw 216 kulek wykonanych z silnych magnesów neodymowych o średnicy 5mm, który zapewnia wiele godzin zabawy i relaksu. Silnie przyciągające się magnesy tworzą łamigłówkę i puzzle w jednym z nieograniczoną ilością rozwiązań. Podczas prostej zabawy rozwija inteligencję oraz kreatywność. Obracając w dłoniach można stworzyć naprawdę wszystko, a granicą jest jedynie Twoja fantazja.

Kulki magnetyczne? Jak, to jest zrobione?

Sposób produkcji, wielkość kulek, siła magnesów, a nawet rodzaj warstwy zewnętrznej mają decydujące znaczenie. Oryginalny NeoCube powinien zawierać kulki o wielkości 5 mm, o sile magnesu co najmniej N38 wytwarzanego z połączenia neodymu, żelaza i boru. Mocna niklowa warstwa zewnętrzna sprawia, że produkt działa bardzo długo i nie trzeba myć rąk po zabawie. Magnes nie traci swoich właściwości nawet po wielu latach.

Neocube

Zabawa, czy nauka?

Dzięki perfekcyjnie dobranym parametrom kulki wytwarzają silne pole magnetyczne pozwalające
na wzajemnie oddziaływanie i przyciąganie się. Oprócz tego że NeoCube daje możliwość wymyślania własnych celów, daje także możliwość ich osiągania. Może rozwijać naszą innowacyjność i pomysłowość. Używanie NeoCube do tworzenia wymyślnych kształtów ćwiczy obie półkule mózgu ponieważ wymaga kreatywności oraz umiejętności tworzenia konstrukcji. Silne pole magnetyczne umożliwia tworzenie niewiarygodnych form geometrycznych i przestrzennych.

Kulki Neo, to świetny prezent pobudzający kreatywność, można się bawić nim godzinami. Gdy już nauczymy się tworzyć proste formy, zabawa staje się relaksującą przyjemnością. Kulki mogą się łączyć w różne kształty, jednocześnie delikatnie ulegając prawom fizyki dążąc do tworzenia łańcuchów lub kręgów. Na imprezach rodzinnych zabawka robi furorę, wszyscy chcą spróbować.

To również niezły sposób na pozbycie się stresu. Zdecydowanie obowiązkowy przedmiot, dla rzucających palenie. Ponieważ składa się z małych elementów można go obracać w dłoniach, ściskać, kręcić i rozrywać.Kulki magnetyczne Neocube w sprzedaży występuje w prostym eleganckim metalowym etui w formie puszki z gąbką wewnątrz. Ze względy na silne pole magnetyczne, należy bawić się naszym sześcianikiem z dala od urządzeń elektrycznych, które mogą być wrażliwe na jego pole.

Kulki w pudełku

Uwagi:
♦ NeoCube nie jest odpowiedni dla małych dzieci, ponieważ mogą one połknąć małą kulkę
♦ Pojedyncze kuleczki trudno zgubić, ponieważ bardzo łatwo doczepiają się do innych. Jednak wystarczy, że pojawią się w pobliżu przedmiotu z metalu, to przylgną niepostrzeżenie.
♦ Nie należy trzymać ich w pobliżu urządzeń elektrycznych (telefonów, kart pamięci itp.)

Podstawowe wzory wykonane z NeoCube

Podstawowe wzory wykonane z NeoCube

kulki magnetyczne