Opticum AX 1000 Combo MUX 8 – antena tv naziemnej

antena mux 8

Pierwsze włączenie nadajników MUX 8 nastąpiło 1 sierpnia 2016 roku. Nadawcą sygnału multipleksu 8 jest firma Emitel, która nadaje również sygnał pozostałych multipleksów – 1,2,3. Zawiera on zestaw 7 programów standardowej rozdzielczości SD (3 programy Telewizji Polskiej i 4 programy nadawców komercyjnych) albo 6 programów, w tym jeden wysokiej rozdzielczości HD (jeden program SD i jeden HD Telewizji Polskiej oraz cztery programy SD nadawców komercyjnych).

MUX 8 to nowe częstotliwości

Ósmy multipleks nadawany jest w paśmie VHF (174-230 MHz ) czyli w innym zakresie częstotliwości niż pozostałe multipleksy, które są nadawane w paśmie UHF (470-806 MHz). Dla niektórych odbiorców może to oznaczać montaż dodatkowej anteny do odbioru pasma VHF.

Najlepszą metodą na odbiór wszystkich multipleksów jest montaż anteny kierunkowej typu combo będącą połączeniem anten VHF i UHF. Antena kierunkowa Opticum AX 1000+ LTE Combo spełnia wszystkie warunki niezbędne do odbioru wszystkich kanałów MUX i jest jedną z najtańszych na rynku.

Niezbędne UHF i VHF

Opticum to wysokiej klasy antena przeznaczona do odbioru zarówno sygnału cyfrowego DVB-T nadawanego z nadajników naziemnych jak i sygnału analogowego, pracująca w paśmie UHF jak i VHF co oznacza, że przystosowana jest do odbioru częstotliwości na których pracują multipleksy min. MUX-8. Antena nie wymagająca zasilania.

Pasywna kierunkowa antena Opticum do telewizji cyfrowej naziemnej DVB-T, wyposażona jest w filtr LTE i doskonale odbiera częstotliwości 174-230 MHz VHF i 470-790 MHz UHF.

Cechy Opticum AX 1000+:
– Łatwa w instalacji
– Szerokie pasmo robocze
– Znakomite parametry techniczne
– Duży zysk – odbiór odległych stacji
– Wysoka trwałość
– Estetyczny wygląd
– Odbiór MUX 1,2,3,8

 

Dane techniczne AX 1000+:
– kanały: 21-69
– F/B: 28 dB
– zysk: 18 dB
– impedancja: 75 [ohm] – długość: 940mm

Antena Opticum posiada tzw. symetryzator, dzięki czemu można bezpośrednio podłączyć kabel koncentryczny do samej anteny. Antena prawie w całości wykonana jest z aluminium, więc jest lekka i odporna na warunki atmosferyczne. Najważniejsze elementy stalowe zostały ocynkowane. Antena w 90% jest zmontowana i po wyjęciu z pudełka wystarczy minuta, by domontować do niej wszystkie niezbędne elementy.