Płyta indukcyjna Amica PI6540

płyta indukcyjna

Amica PI6540 to nowoczesna płyta grzejna z funkcją Power Booster, która zwiększa moc grzania, pozwalając na szybsze przygotowanie potraw, bez nadmiernej utraty substancji odżywczych. Funkcje płyty ceramicznej są dopasowane tak, aby upraszczały nam codzienne życie. Jeśli nie masz czasu na wielogodzinne gotowanie, to płyta indukcyjna będzie dla Ciebie wyjątkowo użyteczna.

Amica rozpoznaje wielkość i obecności garnka

Płyta indukcyjna Amica PI6540 posiada funkcję, dzięki której nie rozpocznie grzania bez położenia na nią naczynia. Zastosowanie nowoczesnych technologii pozwoliło też na rozpoznanie wielkości garnka i dostosowanie do niej powierzchni grzania. Dzięki temu korzystanie z płyty indukcyjnej jest bezpieczne i pozwala kontrolować zużycie energii.

Bezpieczne dziecko

Dzięki Amice nie musisz obawiać się już, że Twoje dziecko niepostrzeżenie uruchomi płytę. Teraz unikniesz przypadkowego włączenia urządzenia, blokując tę funkcję za pomocą panela sensorycznego. Więc nawet podczas gotowania i tuż po jego zakończeniu płyta pozostaje zimna. Ponadto temperatura podnosi się jedynie we wnętrzu garnka, tym samym minimalizując możliwość poparzenia w przypadku dotknięcia płyty.

Funkcja Pauzy

Praktyczna funkcja Pauzy wyłącza płytę zapamiętując jednocześnie wszystkie wcześniejsze ustawienia. Jedno naciśnięcie sensora ponownie uruchamia płytę i przywraca poprzednie ustawienia pól indukcyjnych.

Programowanie czasu

Płyta indukcyjna Amica posiada Timer, który umożliwia zaprogramowanie czasu trwania gotowania na danym polu. Po tym czasie pole wyłącza się, o czym sygnalizuje dźwiękiem. Funkcja dostępna jest na jednym lub czterech polach niezależnie od siebie. Timer może również działać jako minutnik, który umożliwia ustawienie odliczania do 99 minut. Po ustalonym czasie rozlegnie się alarm dźwiękowy, by zasygnalizować, że potrawa jest gotowa.

Podtrzymywanie ciepła

Ta funkcja utrzymuje na danym polu taką moc grzania, aby temperatura w garnku utrzymywała się na poziomie około 65°, co odpowiada idealnej temperaturze podawania zupy.

Automatyczne gotowanie

Ta funkcjonalność jest idealna do potraw wymagających najpierw zagotowania, a następnie podgrzewania lub prażenia. Dzięki tej funkcji pole grzejne automatycznie obniża swoją temperaturę po określonym czasie.

Sterowanie sensorowe

Oprócz komfortu użytkowania, Amica pozwala na korzystanie z wielu zaawansowanych funkcji:
precyzyjnego ustawienia mocy do dziewięciu poziomów, czasowego sterowania gotowaniem, funkcji automatycznego zagotowania czy blokady włączenia przez dzieci.

Najważniejsze szczegóły techniczne:

  • Moc całkowita [W]: 7400
  • Zabezpieczenie przed dziećmi
  • Technologie: Pro Baby System, Funkcja Booster
  • Sterowanie dotykowe
  • Własne sterowanie
  • Timer
  • Wskaźnik opadania ciepła
  • Funkcja Booster
  • 4 pola grzejne
PI 6540TK kuchenka

Amica PI6540 jest nie tylko użyteczna, ale również wyjątkowo bezpieczna.

 

Pole/palnik 1 – Moc [W]: 1400/2000, Pole indukcyjne Booster, Średnica [mm]: 180.
Pole/palnik 2 – Moc [W]: 1400/2000, Pole indukcyjne Booster, Średnica [mm]: 180.
Pole/palnik 3 – Moc [W]: 2300/3000, Pole Booster, Średnica [mm]: 220.
Pole/palnik 4 – Moc [W]: 2300/3000, Pole indukcyjne Booster, Średnica [mm]: 220.