Ranking najlepszych myjek ciśnieniowych – opinie, ceny

Myjki ciśnieniowe, to hit ostatnich lat, bo dzięki nim można cieszyć się czystością nie poświęcając sprzątaniu tyle zbędnej syzyfowej pracy. Poniżej nasz ranking najlepszych myjek ciśnieniowych, który ma zadanie wyłonić najlepsze myjki, które można zakupić za przyzwoite pieniądze.

Ranking myjek Ważne parametry Gdzie kupić? Rodzaje myjek

Wprawdzie pod względem technicznym myjki ciśnieniowe nie są szczególnie wyszukanym urządzeniem, większość osób woli jednak zaufać sprawdzonym producentom, którzy w branży myjek mają już jakiekolwiek sukcesy. Zazwyczaj rankingi są mocno subiektywne, ale faktem jest, że na myjki ciśnieniowe uznanych marek mało kto narzeka i służą one przez wiele lat.

Aktualizacja: 20.04.2019

TOP 5 myjek ciśnieniowych – 2019

5. Myjka KARCHER K4 1.180-150.0

Myjka wysokociśnieniowa KARCHER
Zalety:
duża wydajność
solidna konstrukcja
Wady
cena

 

Ciśnienie Wydajność
tłoczenia
110 bar 360 litr/h

4. Myjka wysokociśnieniowa NILFISK C 135.1-8 EU

Myjka wysokociśnieniowa NILFISK C 135.1-8 EU
Zalety
niska cena
wysokie ciśnienie
Wady
brak

 

Ciśnienie Wydajność
tłoczenia
135 bar 350 litr/h

3. Myjka wysokociśnieniowa DIRT DEVIL M3300

Myjka wysokociśnieniowa DIRT DEVIL M3300
Zalety
duża wydajność
tłoczenia
Wady
wysoka cena

 

Ciśnienie Wydajność
tłoczenia
135 bar 450 ltr/h

2. Myjka wysokociśnieniowa KARCHER K5 Home

KARCHER K5 Home
Zalety
świetna wydajność
Wady
wysoka cena

 

Ciśnienie Wydajność
tłoczenia
145 bar 500 litr/h

1. Myjka STIGA HPS 235 R

STIGA HPS 235 R
Zalety
uznana marka
duża wydajność
niezła cena
Wady
średnie ciśnienie
(przy tej cenie)

 

Ciśnienie Wydajność
tłoczenia
135 bar 440 litr/h


Na co zwracać uwagę przy wyborze kosiarki?

 • Moc myjki
  Moc to tak naprawdę parametr informujący o zużyciu prądu. Bowiem duża moc pozwala na uzyskanie wyższego ciśnienia, ale jednocześnie wymagana jest odpowiednia konstrukcja sprzętu, która wpływa również na ciśnienie myjki. Tańsze sprzęty mają moc 1200-1600 W, zaś te droższe 2,5-3 kW. Nie zaleca się schodzić poniżej 1200 W.
 • Maksymalne i średnie ciśnienie
  Ciśnienie robocze to uśredniona wartość ciśnienia, jaką generuje pompa. To podstawowy parametr, który waha się w przedziale 65-170 bar. Zatem rozpiętość jest duża, stąd myjki mające większą moc często dysponują regulacją ciśnienia.  Jednak maksymalne ciśnienie jest osiągane jedynie na krótki czas, więc warto mieć pewność, że przy średniej wartości praca myjki będzie bezpieczna dla powierzchni.
 • Dodatkowe akcesoria
  Ważne jest, by w zestawie były dodatkowe szczotki, jak i to, czy jest kabel zasilający i jak długi jest wąż doprowadzający wodę. Zwróćmy uwagę, czy producent oferuje kilka końcówek, czy może końcówkę wielofunkcyjną. Zwróć też uwagę, czy myjka ciśnieniowa została wyposażona w pojemnik na detergent, bęben na wąż.
 • Podgrzewacz wody
  Podgrzewacz pozwala na znacznie skuteczniejsze mycie powierzchni. Tę dogodność można znaleźć w większości myjek średniej klasy i jeśli myjka ma opcję podgrzewania wody, to ciśnienie może być nieco mniejsze. Oczywiście najczęściej używana jest zimna woda, ale jeśli ma zostać podgrzana, to wartość maksymalna nie powinna zostać przekroczona, gdyż  może to doprowadzić do uszkodzenia podzespołów myjki. Zazwyczaj myjki zapewniają pracę z wodą o temperaturze do 40 lub 50°C.

Ile warto wydać na myjkę ciśnieniową?

“Wydałem 2200 na swoją myjkę wysokociśnieniową i nie żałuję. Nie cierpię biegać ze szmatą i jakimiś płynami!!!”

CI, którzy zainwestowali w myjkę ciśnieniową – nie narzekają. Chyba, że ktoś pokusił się na sprzęt niskiej jakości i potem musiał kupić drugą myjkę. Bowiem jeśli myjka posiada podstawowe parametry, a marka oferuje szybki serwis gwarancyjny, to ciężko żałować takiego zakupu.

Dzięki myjce, można zaoszczędzić wiele czasu i zająć się bardziej istotnymi sprawami. Zresztą myjka lepiej poradzi sobie z wieloma zabrudzeniami niż ludzka ręka. A ile warto wydać na myjkę ciśnieniową? Tutaj również cena ma znaczenie, ale dobre myjki są już dostępne od 1000 zł. Jeśli możesz wydać powyżej 2 tysięcy złotych na myjkę, to… zrób to. Pamiętam jednak, by najpierw zrobić rozeznanie, czy marka ma sukcesy w tej branży i czy serwis gwarancyjny nie sprawia problemów.

Czy rankingi myjek są pomocne?

Powyższy ranking myjek został opracowany na podstawie oceny najważniejszych parametrów oraz na stosunku ceny do jakości. Niektóre rankingi nie biorą pod uwagę tego, kto wyprodukował dany sprzęt, a to jest bardzo istotne. Bowiem nie pomogą wysokie parametry techniczne, gdy myjka zepsuje się po kilku użyciach.

Gdzie najlepiej kupić dobrą myjkę ciśnieniową?

Najlepsze myjki są dostępne w sklepach stacjonarnych i internetowych. Oczywiście w tych drugich możemy liczyć na lepszą cenę. Niestety wszystkie dobre marki myjek są dostępne w Polsce. Więc warto sprawdzić, co oferują sklepy internetowe, ale należy sprawdzić, gdzie należy odesłać myjkę w przypadku awarii. Duży asortyment myjek oferuje MediaExpert, Jula i Euro RTV i AGD.

Jaka myjka do czego?

 • Myjka ciśnieniowa do samochodu – powinny mieć specjalne szczotki i pianownicę, bo sama myjka może sobie nie poradzić z tłustymi zabrudzeniami. Zbyt małe ciśnienie myjki nie pozwoli na efektywne usuwanie zabrudzeń, zaś zbyt duże może w skrajnych przypadkach uszkodzić lakier.
 • Myjka do okien –najlepsze będą myjki parowe, bo one pracują pod niewielkim ciśnieniem (2-5 bar). Nie wyrzucają z siebie wody, tylko przegrzaną parę, więc stanowią inną grupę narzędzi. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby okna umyć myjką ciśnieniową, ale rozchlapująca się woda może zabrudzić elewację wokół okien.
 • Myjka do mycia elewacji – najczęściej konieczne jest też zastosowanie specjalnego preparatu do mycia elewacji, ale sam dobór myjki ciśnieniowej ma tutaj duże znaczenie. Ciśnienie robocze może być dowolne, ale optymalnym rozwiązaniem są myjki z jego regulacją, co sprawi, że delikatne wykończenia nie ulegną uszkodzeniu.
 • Myjka do kostki brukowej – najczęściej trzeba stosować dodatkowe środki chemiczne i spore ciśnienie robocze. Na szczęście nie trzeba zmniejszać ciśnienia, bo kostka brukowa nie ulegnie uszkodzeniu, ale zwyczajna lanca ciśnieniowa może okazać się mało skuteczna, więc wielu producentów sprzedaje specjalne szczotki do czyszczenia płaskich powierzchni.
Znajdź nas:
error