Ranking trymerów do brody – najlepsze trymery top 5 w 2019 roku

Trymery do brody, to hit ostatnich kilku miesięcy, bo dzięki nim można samodzielnie dbać o estetykę owłosienia na twarzy. Bowiem broda musi być zadbana, by nie kojarzyła się z przypadkowym kilkudniowym zarostem. Poniżej nasz ranking najlepszych trymerów do brody, który ma zadanie wyłonić najlepsze produkty, które można nabyć za przyzwoite pieniądze.

broda trymery zarost

Ranking trymerów Ważne parametry Gdzie kupić? Rodzaje trymerów

Pod względem technicznym trymery do zarostu nie są szczególnie wyszukanym produktem, większość osób woli jednak zaufać sprawdzonym markom, które w branży trymerów mają pewne sukcesy. Często rankingi są mocno subiektywne, ale jest kilka parametrów, które są bardzo ważne i szukając najlepszego trymera, nie można o nich zapomnieć.

Aktualizacja: 20.06.2019

TOP 5 trymerów do brody – 2019

5. Trymer REMINGTON MB070

trymer-remington
Zalety:
duży akumulator
mocna konstrukcja
Wady
cena
szerokość cięcia do 19 cm

 

Regulacja
strzyżenia
Czas
pracy
1-6 mm 1h

4. Trymer REMINGTON PG6150

Trymer REMINGTON PG6150
Zalety
niska cena
czujnik deszczu
Wady
brak

 

Regulacja
strzyżenia
Czas
pracy
1-12 mm 1h

3. Trymer BABYLISS E876E

Trymer BABYLISS E876E
Zalety
duża precyzja cięcia (0,2 mm)
sterowanie elektronicznie długości cięcia
Wady
średnia cena
nieznana marka

 

Regulacja
strzyżenia
Czas
pracy
0,4 – 10mm 40 min

2. Trymer BRAUN BT5010

Trymer BRAUN BT5010
Zalety:
uznana marka
dużą regulacja strzyżenia
Wady
słaba bateria

 

Regulacja
strzyżenia
Czas
pracy
0,5 – 10 mm 30 min

1. Trymer REMINGTON MB6850

Zalety:
dobry akumulator
duża regulacja strzyżenia
uznana marka
Wady:
wysoka cena

 

Regulacja
strzyżenia
Czas
pracy
2 – 18 mm 3 h


Na co zwracać uwagę przy wyborze trymera?

 • Rodzaj ostrza
  Najlepsze będą niezwykle wytrzymałe i precyzyjne ostrza pokryte tytanem. Uznaje się, że to gwarancja wytrzymałości, niezawodności oraz doskonałej precyzji strzyżenia. Dzięki nim możesz być pewien, że bez względu na upływ czasu Twój trymer będzie tak samo skuteczny, jak za pierwszym razem!
 • Regulacja strzyżenia
  Trymer powinien posiadać regulowane grzebienie: duży, krótszy oraz grzebień precyzyjny. Wszystko po to, by pozwolić osiągnąć efekty jak po wizycie u barbera, ale bez wychodzenia z domu. Dobra regulacja jest również ważna, gdy nagle zdecydujesz się na zupełnie inny zarost niż dotychczas
 • Ruchoma głowica
  Dzięki głowicy do precyzyjnego przycinania i stylizacji Twoja broda będzie budziła podziw kolegów. Regulowany grzebień, który można zablokować w pozycji od 1 mm do 18 mm sprawi, że przycinanie będzie precyzyjne jak nigdy dotąd. Ruchoma głowica sprawia, że golenie staje się prostą codzienną czynnością.
 • Komora próżniowa
  Większa komora próżniowa nie tylko pozwala na pozbycie się niechcianych włosów, ale także zmniejsza ryzyko przedostania się włosów do wnętrza maszynki. Dzięki temu unikniesz też bałaganu i nie będziesz musiał się już martwić o zapchaną umywalkę. Próżnię powinno być łatwo odczepić od urządzenia, w celu wyczyszczenia.
Ważna uwaga: Najważniejszą cechą trymera do ciała lub do brody jest rodzaj ostrzy i związane z nimi parametry. 

Ile warto wydać na trymer do brody?

“Pierwszy trymer miałem za 59 zł i wprawdzie nie był zły, ale teraz wydałem więcej i też nie żałuję. Strzyżenie jest szybsze i bardziej dokładne”

Jeszcze trzy lata temu trymery były dwa razy droższe. Teraz, gdy posiadanie brody stało się, dla wielu mężczyzn, priorytetem, pojawiły się dużo tańsze trymery. Ci, którzy zainwestowali w dobry trymer – nie narzekają.  Błędem zaś było pokuszenie się na najtańszy sprzęt, który działał słabo, albo przestał działać. Bowiem, jeśli trymer posiada podstawowe parametry na dobrym poziomie, a marka oferuje szybki serwis gwarancyjny, to ciężko żałować takiego zakupu.

Dzięki trymerom, można zaoszczędzić wiele czasu w łazience i zająć się bardziej istotnymi sprawami. A ile warto wydać na ten przywilej?  Tutaj cena ma znaczenie, ale dobre trymery do brody są już dostępne od 120 zł. Jeśli możesz wydać powyżej 150 zł to… zrób to. Jednak na początku przejrzyj wszystkie rankingi i poczytaj komentarze.

Czy rankingi trymerów są pomocne?

Powyższy ranking trymerów został opracowany na podstawie oceny najważniejszych parametrów (głowice, wybór długości, akumulator) oraz na stosunku ceny do jakości. Ale to nie wszystko, bo niektóre rankingi nie biorą pod uwagę tego, kto wyprodukował dany trymer, a to jest przecież istotne. Bowiem nie pomogą wysokie parametry techniczne, gdy trymer zepsuje się po kilku strzyżeniach. Zatem czytaj rankingi i zapoznawaj się z historią danej marki, a z pewnością najlepsze trymery nie umkną Twojej uwadze.

Gdzie najlepiej kupić dobry trymer do brody?

Najlepsze trymery są dostępne w sklepach stacjonarnych i internetowych. W tych drugich możemy liczyć na lepszą cenę. Zdarza się, że najlepsze marki trymerów nie są dostępne w Polsce. Więc warto najpierw sprawdzić, co oferują sklepy internetowe, ale wówczas należy poczytać opinie na innych stronach internetowych. Duży asortyment myjek oferuje Neonet, Euro RTV i AGD, Mediamarkt.

Jaki trymer do czego?

 • Trymery do brody – skonstruowane podobnie jak maszynki do włosów, mają jednak mniejszy wymiar, a ich ostrza leżą blisko siebie. Dzięki temu nie podrażniają skóry i pozwalają na precyzyjne formowanie modnej brody.
 • Trymery do nosa i uszu – zazwyczaj małe i zbudowane  inaczej niż wspomniane urządzenia. Składają się z drobnego wąskiego obrotowego ostrza o charakterystycznym kształcie. Nadają się też do kształtowania brwi.
 • Trymery do ciała – konstrukcja ostrzy została tu dostosowana do przycinania włosków wszędzie oprócz rejonów twarzy. Dobrze sprawdzają się w pielęgnacji klatki piersiowej i pach.
 • Trymery uniwersalne – dzięki wymiennym nakładkom urządzenia łączą w sobie możliwości trymera do brody, nosa, uszu i ciała. Jednak najlepsze modele są dosyć drogie, ale pozwalają na kompleksową pielęgnację owłosienia na całym ciele.
Znajdź nas:
error