Reti fusion rich cream – krem z retinolem i kwasem ferulowym

Reti fusion rich cream

Reti fusion rich cream, to wartościowy specyfik przeznaczony do kuracji intensywnie odmładzającej dla skóry dojrzałej. Krem łączy synergistyczne działanie retinolu, kwasu ferulowego oraz witamin C i E. Duże stężenie czystego retinolu i jego estrowej postaci zapewnia udowodnione klinicznie działanie, zwalczające widoczne objawy starzenia.

Co zawiera krem Reti fusion rich cream?

Retinol – jest główną formą witaminy A w czystej postaci, stosowany w kosmetykach ulega w komórkach skóry przekształceniu do kwasu retinowego. Witaminę A z beta-karotenu zawartego w pożywieniu jest w organizmie każdego człowieka, jednak z upływem lat oraz pod wpływem promieniowania UV proces wytwarzania słabnie. Zewnętrzna warstwa skóry staje się cieńsza, jej zdolność magazynowania wody maleje, zaś włókna tkanki łącznej tracą elastyczność. Wówczas skóra staje się bardziej sucha, łuszczy się i powstają zmarszczki. Warto zaznaczyć, że retinol działa wolniej niż liczne aktywne czynniki działające na powierzchni skóry, ale oddziałuje głębiej i skutecznie przeciwdziała starzeniu się skóry.

W wyniku stosowania kremu Reti fusion zmarszczki wypełniają się od wewnątrz i są mniej widoczne na powierzchni skóry. Ponadto retinol warunkuje prawidłowy wzrost i różnicowanie się komórek nabłonkowych, normalizuje proces dojrzewania komórek naskórka i przyspiesza procesy rogowacenia. Ze względu na obserwowane zjawisko zmniejszania się komórek nieprawidłowych w naskórku, w wyniku stosowania kremów zawierających retinol, kremy te poleca się w terapii przeciwzmarszczkowej, osobom starszym, ze skórą z podwyższonym ryzykiem kancerogenezy (rozwoju nowotworów).

retinol dzialanie

Działanie Retinolu, który znajduje się w składzie kremu Reti fusion rich cream

Kwas ferulowy – jest pochodną kwasu cynamonowego, rozpuszczalnego w wodzie i etanolu. Kwas naturalnie występuje w ziarnach zbóż takich jak pszenica, owies i żyto. Ponadto, znajdziemy go w liściach, nasionach i korze drzew iglastych. Uznaje się, że kwas ferulowy chroni skórę przed szkodliwym promieniowaniem UV, absorbuje część promieniowania słonecznego, dzięki niemu naturalna protekcja skóry wzrasta ośmiokrotnie. Jest silnym antyoksydantem, który tworzy tarczę obronną przed wolnymi rodnikami, atakującymi skórę wystawianą często na słońce. Jak wiadomo, wolne rodniki, uszkadzając włókna kolagenowe, prowadzą do utraty jędrności, powstawania zmarszczek, czyli przyspieszonego starzenia się skóry.

Do licznych zalet kwasu ferulowego zaliczyć możemy: działanie przeciwzapalne i redukcję zaczerwienienia, udział w odbudowie macierzy skóry przez stymulację syntezy kolagenu i elastyny oraz działanie fotoprotekcyjne i wzmocnienie naturalnej ochrony przez działaniem czynników zewnętrznych.