Sit right – oparcie korygujące postawę – opinie i recenzje

Sit Right

Oparcie Sit Right

Co to jest oprcie Sit Right?

Oparcie SIT RIGHT, to specjalna nakładka na krzesło, które pomaga przywrócić naturalny kształt kręgosłupa. Jest łatwe w montażu i pasuje na każde krzesło. Wystarczy przymocować je pasami, które umożliwiają dostosowanie wygięcia do swoich indywidualnych potrzeb. Oparcie można używać na tradycyjnych krzesłach przy stole, na kanapie, w biurze, samochodzie, pociągu i samolocie. Sit Right nadaje się dla dzieci, dorosłych, a nawet kobiet w ciąży, zatem dla każdego, bez względu na wzrost. Oparcie poleca się go osobom pracującym cały dzień przy biurku lub kierowcom zawodowym.

oparcie do korygownia postawy

Oparcie jest łatwe w montażu i pasuje na każde krzesło.

Korygowanie postawy jest ważne!

Większość wad postawy to niestety skutek błędów, jakie popełniamy nieświadomie. Na przykład spędzamy długie godziny przed telewizorem lub przy komputerze. Mamy za mało ruchu, a często siedzimy na źle wyprofilowanym krześle lub przy niskim stoliku. W dodatku śpimy na zbyt dużej i miękkiej poduszce, at to też poważnie szkodzi kręgosłupowi.

Co gorsze nie wszyscy wiedzą, że pozycja siedząca nie jest dla kręgosłupa najlepszą pozycją. Sprawia ona, że kręgosłup jest bardzo obciążony, czego konsekwencją jest ból i zła postawa. Każdy moment jest dobry na to, aby zadbać o swój kręgosłup. Jednak osoba starsza nie wykona skomplikowanych ćwiczeń, bo niećwiczony kręgosłup zapewne zostałby uszkodzony. Ważne są ćwiczenia “elongacyjne”, które pozwalają zaktywizować mięśnie odpowiedzialne za utrzymanie prawidłowej postawy ciała (brzucha, pleców i grzbietu). Ich głównym celem jest zmniejszenie patologicznych krzywizn kręgosłupa i rozciągnięcie go w płaszczyźnie pionowej. Z pewnością systemy typu Sit Right są ważnym elementem w staraniach o przywrócenie nawyku utrzymania prawidłowej postawy.

Jak działa Sit Right?

Sit Right pomaga automatycznie i całkowicie poprawić pozycję siedzącą, która delikatnie wspiera kręgosłup w odcinku lędźwiowym. Siatkowy materiał oparcia dopasowuje się do sylwetki, zapewniając doskonałe wsparcie, a przewiewna konstrukcja eliminuje pocenie się na plecach. Dodatkowo specjalne wypustki z tworzywa sztucznego zapewniają delikatny masaż i pobudzają zakończenia nerwowe na odcinku lędźwiowym.

Podsumowując, oparcie Sit Right:

  • przynosi ulgę plecom;
  • ułatwia utrzymanie prawidłowej postawy;
  • poprawia komfort siedzenia;
  • pasuje na każde krzesło, fotel, a nawet kanapę.

Jak jest cena oparcia, gdzie kupić?

Obecnie oryginalne oparcia Sit Right są dostępne jedynie w sprzedaży wysyłkowej. W zależności od sklepu cena jest w przedziale 89-119 zł.