Smartfon Xiaomi Mi 8 – opinie, komentarze, cena. Gdzie najtaniej?

Xiaomi Mi 8

Smartfon Xiaomi Mi 8 – opis telefonu

Jednemu faktowi zaprzeczać nie można i biorąc pod uwagę flagowe modele, Xiaomi Mi 8 jest tym, o którym na razie cicho, a przecież oferuje sporo. Ten smartfon, to przede wszystkim wyświetlacz ośmiordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 845 współpracujący z 6 GB pamięci RAM czy podwójną kamerę główną!

Warto zaznaczyć, że Xiaomi zaskakiwało w przeszłości niezłymi projektami smartfonów, ale model Mi 8 to sprzęt o bardzo dobrych parametrach, który na potrzeby iPhone’a X opracował Apple.

Poniżej parametry techniczne:

Technologia Xiaomi Mi 8 TAK/NIE
2G: TAK
3G: TAK
Dual SIM: TAK
Pamięć RAM: 6 GB
Pamięć wewnętrzna 64 GB
Procesor: octa-core,
Qualcomm SDM845 Snapdragon 845,
2.8 GHz, Adreno 630
Typ aparatu głównego: 20 Mpix
Typ aparatu przedniego: 12 Mpix
Rozdzielczość wyświetlacza: 720/1280

Zalety i wady Xiaomi Mi 8

Zalety Xiaomi Mi 8

Wady Xiaomi Mi8

  • Duża pamięć wewnętrzna;
  • Duży RAM 3 GB;
  • Dual SIM;
  • Bardzo dobry aparat;
  • Duża odporność na uszkodzenia.
  • Brak czytnika microSD;
  • Wysoka cena;
  • Średnia pojemność akumulaora.

6 GB RAM i procesor graficzny Adreno 630 w Xiaomi Mi8 sprawią, że telefon będzie działał płynnie nawet w przypadku najbardziej intensywnie wykorzystujących pamięć aplikacji bez żadnych oznak opóźnienia.

Dodatkowe informacje o smartfonie

Przód Mi 8 zajmuje 6,2-calowy panel Super AMOLED o formacie 18,7:9 i rozdzielczości 2248 x 1080 pikseli, w którego górnej części znalazło się charakterystyczne wcięcie na mały głośnik, przedni aparat i sensory linii papilarnych. Element ten jest podobnie szeroki jak w iPhonie X ze względu na wykorzystanie podobnego do TrueDepth systemu kamer.

Smartfon Xiaomi Mi 8 nie przypadkowo przypomina wspomnianego iPhone X. Charakterystyka obu urządzeń jest podobna, a elementy z górnej części są równie szeroki jak w iPhonie X ze względu na wykorzystanie podobnego do TrueDepth systemu kamer. Z iPhone’ami skojarzenia budzi dodatkowo moduł podwójnego aparatu, który umieszczono w lewym górnym rogu i wyraźnie wystaje poza obrys obudowy.

Xiaomi Mi 8 został przedstawiony w czterech wersjach kolorystycznych – białej, czerwonej, niebieskiej i złotej.

Cena i gdzie kupić najtaniej?

Xiaomi Mi 8 można kupić w popularnych sklepach internetowych i stacjonarnych. Jego cena jest w przedziale 2000 – 2399 zł. W sieci przeważają pozytywne opinie i komentarze, zatem polecamy i życzymy udanych zakupów.

Opinie i komentarze z sieci

” Chcieli się kreować na taką fajną firmę z dobrymi smartfonami, a teraz będą je sprzedawać w Biedrze, jak nisko upadli XD”

“Xiaomi Mi 8 SE został naprawdę atrakcyjnie wyceniony. Za model z 4 GB pamięci RAM i 64 GB miejsca na dane w Chinach trzeba zapłacić 1799 juanów. To mniej niż tysiąc złotych. Urządzenie jest więc naprawdę ciekawe, gdy pod uwagę weźmiemy specyfikację. Dane techniczne Xiaomi Mi 8 SE znajdziecie poniżej.”

Mi 8 jest wyposażony w podwójny główny aparat 12 + 12 megapikseli i 20 megapikseli przedniej kamery.

Ocena redakcji

Cena

Jakość

Innowacyjność

Marka

8/10 8/10 7/10 8/10

Poniżej ocena dla podobnego produktu Cat s60:

Cena

Jakość

Innowacyjność

Marka

7/10 7/10 6/10 7/10