Środki na chrapanie – co działa, jakie opinie i cena?

snoran plus

Co na chrapanie?

Od jakiegoś czasu mamy wysyp różnego rodzaju środków na chrapanie. Są tabletki, plastry zioła i specjalne urządzenia. Bez wątpienia część z nich to mało skuteczne półśrodki. Zatem przyjrzyjmy się czemuś nowemu w tej branży.

Tabletki Snoran Plus, to nowy produkt na rynku, który zawiera silne ekstrakty roślinne, które wpływają na eliminację przyczyn chrapania. Jak dowiadujemy się od producenta, jest to możliwe  poprzez zmniejszanie stanów zapalnych, złagodzenie  przekrwienia i obrzęków śluzówki, i usprawnienie przepływu powietrza. SnoranPlus w naturalny sposób ułatwia zasypianie i poprawia jakość snu.

Chrapanie nie jest uznawane za chorobę, a tylko objawem utrudnionego przepływu powietrza przez gardło. Niebezpieczeństwo spowodowane chrapaniem pojawia się, gdy staje się ono patologiczne i towarzyszy mu tzw. bezdech. Dzięki Snoranowi poprawisz jakość snu i procesy oddychania.

Co zawiera Snoran Plus

  • Ekstrakt z liści mięty pieprzowej – zmniejsza obrzmienie śluzówki dróg oddechowych i ułatwia oddychanie.
  • Ekstrakt z liści melisy lekarskiej – koi gardło, zmniejsza suchość i drapanie.
  • Ekstrakt z liści eukaliptusa gałkowego – zmniejsza podrażnienia gardła i krtani, usprawnia działanie dróg oddechowych.
  • Sproszkowane ziele tymianku – ułatwia funkcjonowanie górnych dróg oddechowym.
  • Ekstrakt z korzenia gorzknika kanadyjskiego – oczyszcza drogi oddechowe, pomaga usunąć przeszkody utrudniające oddychanie.
  • Ekstrakt z korzenia prawoślazu lekarskiego – składnik o działaniu leczniczym, redukuje problem z kaszlem.

Od producenta na temat Snoran Plus

Jak wiadomo, przyczyny chrapania mogą być różne. Snoran Plus pozwala poradzić sobie z większością z nich, dlatego działa w 95% przypadkach i jest rekomendowanym środkiem na chrapanie. Jak podaje producent efekty stosowania tabletek są widoczne od razu, pierwszej nocy po zażyciu. Zaleca się zażywać 2 kapsułki dziennie, najlepiej 30 minut przed posiłkiem. Popić około 300 ml wody. Snoran działa przez około 10 godzin od połknięcia kapsułek.

snoranplus

Snoran Plus ma bogaty skład, co świadczy o jego jakości.

O chrapaniu

Istnieje kilka przyczyn, które mogą powodować chrapanie.  Uznaje się, że podczas wdechu dochodzi do wibracji wiotkiego podniebienia miękkiego, co wydaje znany nam irytujący dźwięk. Prócz wrażeń dźwiękowych rozwija się często zespół bezdechu sennego, który odpowiada on za niedotlenienie tkanek, niewyspanie oraz przewlekłe zmęczenie i senność w ciągu całego dnia.  Jeżeli przyczyną chrapania są wady anatomiczne, a preparatu typu Snoran Plus nie pomagają, wówczas należy rozważyć chirurgiczną ingerencję. W ramach tzw. chirurgii jednego dnia można dokonać korekty skrzywionej przegrody nosowej, wyciąć przerośnięte migdałki lub usunąć polipy.