Solgaz GPC 3 +1 – płyta gazowa indukcyjna szklana LPG

Solgaz GPC 3+1
Solgaz GPC 3+1 to nowoczesna i tania płyta gazowa idealna do zabudowy, oszczędzająca 30-50% gazu w porównaniu do tradycyjnych kuchenek gazowych. Producentem jest firma Solgaz ze Świdnicy na Dolnym Śląsku.
GPC 3+1 o szerokości 60 centymetrów, posiada jedno darmowe pole odkładcze oraz nową funckę tzw. Timer. Płyta pasuje do standardowych szafek o wielkości 60 cm i jest prosta w instalacji. GPC 3+1 to innowacyjne urządzenie wielokrotnie nagradzane za granicą.
Płyta gazowa GPC 3+1 to flagowe urządzenie polskiego producenta. Oszczędza gaz, świetnie się czyści i wygląda doskonale.

+1 oznacza “darmowy palnik”, czyli pole w paski na płycie które nie pobiera gazu, ale ogrzewa się tylko na gorącym powietrzu pod ceramiką.

Płyta Solgaz wyposażona jest we wszystkie dostępne funkcje:

    • timery na każdym polu
    • zabezpieczenia przeciwwypływowe gazu
    • blokadę przed dziećmi
    • 9-poziomowe sterowanie
    • nowe palniki gazowe
płyta gazowa

Płyta gazowa jest wyjątkowo estetyczna i trwała

Czym GPC 3+1 różni się od innych płyt?

Nie wspominając o niskiej cenie, płyta gazowa Solgaz jest zasilana gazem, ale bez widocznego płomienia. Palniki katalityczne znajdujące się pod szkłem są zupełnie niewidoczne dla użytkownika.
Płyta sterowana jest dotykowo przez panel znajdujący się na płycie, zupełnie jak w nowoczesnych płytach indukcyjnych. Z kolei sterowanie mocą palników ma 9 poziomów, dzięki czemu możemy rozgrzać pole gazowe do temperatury w jakiej chcemy gotować.

Jak działa timer w płytach Solgaz?

Warto wspomnieć, że korzystając ze sterowania dotykowego, możemy ustawić czas wyłączenia każdego pola gazowego w przedziale czasu od 1 do 99 minut. Opcja timera umożliwia nam spokojne opuszczenie kuchni, bez obawy o przypalenie potrawy. Dlatego nie musimy już czekać w kuchni, by nasza potrawa “sama” się dogotowała. Ustawiamy timer, a po określonym czasie system sam wyłączy dane pole gazowe. Timer w nowych modelach płyt gazowych Solgaz umożliwia zaprogramowanie wyłączenia się poszczególnych pól gazowych. Dla każdego pola możemy ustawić inny czas wyłączenia.
Jest to idealne rozwiązanie dla osób, które nie lubią ciągle stać przy kuchni, pilnując gotujących się potraw.

Darmowy palnik odkładczy w płytach Solgaz

Darmowe pola na płytach Solgazu znajdują się na drodze gorących spalin, biegnących do kratek wylotowych. Więc aby maksymalnie wykorzystać temperaturę spalanego gazu, kanały spalinowe pod płytą łączą się w jednym miejscu i tym samym dają możliwość podgrzania dodatkowej potrawy bez konieczności zasilania palnika gazem.
Pole odkładcze rozgrzewa się tylko wtedy, gdy gotujemy na jakimkolwiek z pól gazowych zasilanych gazem i rozgrzewa się do temperatury maksymalnie 280 stopni Celsjusza.

pole w płycie

Pole w paski na płycie nie pobiera gazu i ogrzewa się tylko na gorącym powietrzu pod ceramiką

Jaki rodzaj gazu do płyty Solgaz?

Solgaz GPC 3+1, podobnie jak inne produkty tego producenta, może być zasilana zarówno gazem sieciowym, czyli miejskim, jak i gazem z butli. Po zamówieniu płyty można skontaktować się ze sprzedawcą w celu uzgodnienia rodzaju gazu jakim będzie zasilana dana płyta.

Montaż i podłączenie

Płyta Solgaz może zostać podłączona przez dowolnego specjalistę z uprawnieniami gazowymi. Sam montaż w blacie kuchennym jest bardzo prosty i sprowadza się do wycięcia w nim odpowiedniego otworu i umieszczenia w nim podłączonej płyty.

Parametry i wartości:
Moc cieplna, nominalna kuchenki: ~5,2 kW lub ~7 kW
Przyłącze gazowe; R1/2 (tak jak w tradycyjnej kuchence)
Napięcie pracy kuchni: 12V
Napięcie zasilacza: 230V/50 Hz
Stopień ochrony obudowy: IP-40