Najlepsze zabawki, misie do usypiania dzieci – opinie, ceny i sklepy

Zabawki do usypiania dzieci cieszą się dobrymi opiniami w sieci. Pojawiają się nowe firmy, które proponują misie, które uspokajają i usypiają. Wiele produktów pochodzi z polskiej produkcji. Poniżej nasza refleksja na temat zabawek usypiających.

szumiś
Zmęczeni i bezradni rodzice starają się usypiać swojego maluszka na zmiany wstając w środku nocy. Co robić, gdy niemowlę nie chce spać? Czy są jakieś sprawdzone metody na usypianie dziecka? Co zrobić, aby dzidziuś przespał choć kilka godzin pod rząd?

Jest na to prosty domowy sposób; szum suszarki. Bowiem odgłos suszarki do włosów to jeden z najskuteczniejszych dźwięków usypiających noworodki i dzieci. Suszarka pomaga nie tylko uśpić niemowlaka, lecz także nieźle uspokaja płaczące dziecko. Jest tylko jeden problem. Przy tak długim użytkowaniu silnik suszarki zaraz się spali, a i samo natężenia szumu nie da się regulować. O względach bezpieczeństwa, już nawet, nie będziemy dyskutować…

Szumiąca zabawka to dobrodziejstwo nauki

Szumiący Miś Whisbear wykonany jest z najwyższej jakości miękkich, kolorowych materiałów z atestem OEKO-TEX z urządzeniem emitującym szum podobny do tego, jaki wydaje suszarka do włosów. Kształt misia zainspirowany został dziecięcymi rysunkami. Zatem głowa i cztery nogi to więcej łapek do łapania i gryzienia przez niemowlę. Zabawa z Whisbear jest stymulacją sensoryczną dla dziecka. Oznacza to, że mózg, otrzymując informacje ze wszystkich zmysłów, dokonuje ich rozpoznania, segregowania i interpretacji oraz integruje je z wcześniejszymi doświadczeniami. Na tej podstawie mózg tworzy odpowiednią do sytuacji reakcję nazywaną adaptacyjną. Szeleszczące uszka i łapki, długie nogi uszyte z kolorowych i kontrastowych tkanin, a także różne faktury dostarczą maluchowi mnóstwo wrażeń.

wshisbear

Dźwięk misia uspokaja, ponieważ przypomina dziecku to, co słyszał w brzuchy swojej Mamy. Urządzenie bardzo łatwo można uruchomić i automatycznie wyłączy się po około 40 minutach, kiedy dziecko już spokojnie śpi. Oczywiście urządzenie posiada regulację głośności.
Z kolei w łapkach misia Whisbear zostały bezpiecznie umieszczone małe magnesy, dzięki którym można zabrać go ze sobą, w zasadzie, wszędzie. Miś bez problemu złapie się za rączkę wózka, ramę łóżeczka czy ucho torby z akcesoriami dziecka.

Whisbear został w całości zaprojektowany i wyprodukowany w Polsce. Sam kształt powstał we współpracy właścicielek firmy oraz studentki warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych, Marii Czapskiej. Misie szyte są w szwalni na Mazowszu. Zaś urządzenie szumiące powstało w fabryce na Dolnym Śląsku.

Na temat Słodziaków w Biedronce, przeczytasz na tym blogu >

Cechy produktu:

  • Działa na baterie: 3 x AAA (brak w zestawie);
  • Wymiary misia: 34 x 13,5 cm;
  • Magnesy wszyte w nogi maskotki;
  • Regulacja głośności szumu
  • Gwarancja 24 miesiące;
  • Wiek: Od narodzin
  • Płeć: bez znaczenia