Urządzenie do masażu z podczerwienią Daga Sanotherm

masażer na podczerwień

Poręczny i lekki masażer z podczerwienią marki Daga Sanotherm zapewnia delikatny i przyjemny masaż całego ciała. To niewielkie urządzenie jest idealnym sposobem na rozluźnienie mięśni i zrelaksowanie się po ciężkim dniu. Masażer dysponuje trzema trybami masażu: wibracje, podczerwień oraz wibracje + podczerwień.

Jak działa masażer?

Działanie każdego masażu polega na poprawieniu przepływu krwi w naczyniach krwionośnych i chłonki w naczyniach limfatycznych przy wykorzystaniu takich technik, jak głaskanie, rozcieranie, ugniatanie czy oklepywanie zwiększa się przemieszczanie płynów przez układ naczyniowy.

Zobacz też:

Tuż przed masażem warto dobrze rozgrzać tkanki, dlatego stosujemy światło podczerwone. Lekka ruchoma głowica i długa rączka z antypoślizgowymi wypustkami pozwolą na lepsze nakierowanie urządzenia na wybrane miejsca.
Masażer generuje delikatne ciepło, które rozgrzewa i rozluźnia mięśnie, poprawiając krążenie. Łagodzi stres i napięcie, a tym samym przygotowuje mięśnie do właściwego masażu.

Tarcie wywołane podczas masażu wpływa na rozszerzenie naczyń krwionośnych, a co za tym idzie usprawnienie przepływu krwi przez mięśnie, przyspieszenie dostarczania substancji odżywczych a równocześnie wydalania produktów przemiany materii. Przyśpieszony dopływ tlenu do komórek zwiększa przemianę tlenową w mięśniach, w związku z czym szybciej usuwane są produkty rozpadu powstające w czasie pracy mięśni.

przystawki do masażu

Urządzenie posiada przystawki do różnego rodzaju masażu

Następnie oddziałują wibracje, które niwelują bóle mięśni i stawów, np. łydek po całym dniu stania lub biegania. Urządzenie można zastosować także na uda i pośladki, dzięki czemu pomoże nam w walce z cellulitem.

Wymienne nasadki

Do masażera dołączono 4 wymienne nasadki, dzięki czemu kompleksowo wymasujesz ciało.

  • uniwersalną – łagodzi ból, rozluźnia mięśnie. Można zastosować ją punktowo do wybranego, bolącego miejsca.
  • do skóry głowy – pobudza cebulki włosów do wzrostu i poprawia krążenie skóry głowy.
  • do twarzy i szyi – delikatny masaż, do stosowania z olejkami i kremami, relaksuje i odpręża, ułatwia nanoszenie kosmetyków. Gąbkę wielokrotnego użytku wystarczy tylko umyć pod bieżącą wodą.
  • do bioder i ud – rozluźnia mięśnie, pomaga zwalczyć cellulit; idealna do stosowania z olejkami i kremami.