Valgus 2 in 1 na haluksy aparat korekcyjny – opinie i recenzje

Valgus 2 in 1

Zestaw ortopedyczny Valgus 2 in 1 w przeciwieństwie do innych metod walki z haluksami oferuje aktywne, potrójne działanie w obszarze deformacji dużego palucha u stóp, co przynosi korzystne efekty. Zobacz promocję na aparat Valgus >

Haluks to schorzenie bardzo utrudniające funkcjonowanie i powodujące duży ból i trudności w chodzeniu. Jak pokazują badania poznańskiej kliniki ortopedycznej, problem ten może dotykać do 4 % populacji. Niestety u połowy pacjentów pojawia się jeszcze przed 20. rokiem życia. W wielu przypadków deformacja występuje na obu stopach.

Jak działa Valgus?

  • Szyna na noc – ValguStop
    Usztywnia palec we właściwej pozycji, nie wywołując bólu ani dyskomfortu. Dzięki temu znika przyczyna powstania odkształcenia. Bowiem zaburzenia w niektórych miejscach stopy powodują deformację palucha. Stosowanie szyny na noc oddziałuje na kilka miejsc jednocześnie i nie ma efektu ograniczenia swobody ruchu.
  • Szyna na dzień – ValguStep
    Wykonana z miękkiego materiału, który pozwala nosić ją wraz z każdym obuwiem cały dzień w pracy, na spacerze, a nawet podczas uprawiania sportu. Jest ona mocowana tylko na dużym palcu u nogi, więc nie utrudnia ruchów stopy podczas chodzenia. Chroni też przed odciskami oraz bólem, które mogą pojawiać się pod koniec dnia.
aparat korekcyjny valgus

Valgus, to dwie szyny korekcyjne na noc(1) i na dzień(2)

Czy Valgus  2 w 1 działa?

Jak informuje producent szyna korekcyjna Valgus 2 in 1, to metoda leczenia haluksów o kompleksowym działaniu. Wykonana jest z materiałów wysokiej jakości, co ma szczególne znacznie, gdyż na niej opiera się część ciężaru ciała. Nie wywołuje alergii ani niebezpiecznych efektów ubocznych oraz nie pozostawia blizn, jak to ma miejsce w przypadku innych tańszych odpowiedników. Sądząc po opiniach w internecie, jest to produkt warty polecenia.

Niedawno na rynku pojawiła się duża liczba szyn, które usztywniają dwa palce u stóp, ale nie rozwiązują problemu wystającej kości i mogą doprowadzić do dalszej deformacji drugiego i trzeciego palucha.

Gdzie kupić aparat korekcyjny i jaka jest cena?

Aparat korekcyjny step + stop dostępny jest w sprzedaży internetowej. Obecnie produkt Valgus 2 w 1 jest w promocji i jego cena oscyluje w kwocie 200 – 220 zł. Sprzedaż odbywa się w formie wysyłkowej, a zamówienie można złożyć drogą telefoniczną. Na stronie producenta należy podać swój numer, a konsultant na niego oddzwoni. Płatność następuje dopiero przy odbiorze przesyłki.